Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e várni a pótfelvételi...

Érdemes-e várni a pótfelvételire? Ne adjam most be a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egy adott egyetem, adott szakára szeretnék bejutni. ANA, ANK,

Második, harmadik helyet is megjelölök.

Az a gondom, hogy ha a fentihez nem lesz elég pontom,, akkor felvesznek a második helyre. Viszont oda nem szeretnék menni.

Bevállalnám a költségtérítést is az első helyen megjelöltnél.

Viszont ha felvesznek a második helyre, már nem jelentkezhetek pótfelvételire. Ami mindig költségtérítéses.

Segítsetek, hogyan legyek okos!


2012. febr. 15. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez nagyon buta gondolat! Minek akarsz megjelölni olyan helyet, ahova nem mennél???

Jelentkezz csak a kiszemelt helyre államira első helyen, költségtérítésesre második helyen. Ha nem vesznek fel, akkor még egyszer beadhatod nyáron költségtérítésesre.

2012. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell második és harmadik helyet megjelölni, ha nem akarsz oda menni. Nem olyan nehéz ez a probléma.
2012. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt neked kell tudnod, ahogy érzed. Én biztos nem alapoznám a jövőm egy pótfelvételire, hanem tanulnék mint az állat és rendesen beadnám a jelentkezést.
2012. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Az első két válaszolónak nem nagyon jött le a probléma... :D ha jelentkezik most, a pótfelvételire már NEM jelentkezhet. (ez egy szabály)
2012. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne jelentkezhetne? Ha nem veszik fel, akkor jelentkezhet, vagy ezt is megváltoztatták?

Különben meg mindegy, mert a jó megoldás az, hogy ha nem vesznek fel, akkor csinálsz egy kapcsolódó okj-t, nyelvvizsgát vagy szintemelő érettségit, és jövőre újra felvételizel oda, és csakis oda, ahova menni akarsz.

2012. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most fejezek be egy két éves OKJ-képzést, újra fogok érettségizni 2 tantárgyból. Szóval van kitartásom, szorgalmas vagyok.

Mindenképpen be szeretnék idén jutni a felsőoktatásba, mivel lassan 21 éves leszek.

Az nagy problémám még, hogy oké csak két helyet jelölök meg.

Mi van akkor, ha ahová szeretnék menni nem lesz pótfelvételi????????????????

2012. febr. 15. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen ráérsz akkor gondolkozni :)

A korodon meg ne problémázz! Én is ennyi idősen mentem egyetemre, de még tőlem idősebbek is vannak bőven! Ez az egy év nem oszt, nem szoroz, komolyan!

2012. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!