Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy juthatok be Pszichológia...

Hogy juthatok be Pszichológia szakra?

Figyelt kérdés

Másodikos gimnazista vagyok és majd a jövőben pszichológiát szeretnék tanulni. Milyen tantárgyakból kéne érettségiznem, és elég a középszintű is belőlük? Angolból lesz egy felsőfokú nyelvvizsgám ,de kéne még valamilyen nyelvből egy középfokú ,hogy biztos felvegyenek?


A válaszokat előre is köszönöm


2012. febr. 15. 18:55
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Mire te érettségizel, valószínűleg nem lesz elég a középszint.

biológia

magyar

matematika

történelem

egy idegen nyelv - most ezek közül kell kettőt választani. Közülük egyből biztos kötelező lesz emeltezni.

2012. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam hogy fizikából is érettségizek de akkor nem szükséges?
2012. febr. 15. 19:45
 3/8 A kérdező kommentje:
és ötösre kénem érettségiznem ezekből?
2012. febr. 16. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
A fizika nem számít a felvételinél,felesleges érettségizned belőle.Érdemes lesz emeltezned a két felvételi tárgyból és persze 5-ösnek kell lenniük.
2012. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bensdorp ***** válasza:
2013-tól kötelező lesz pszichológia szakra egy emelt szintű ezek közül: biológia/matek/magyar/angol/német/francia/orosz.
2012. febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Bocsánat, a kifejezésért ,de interneten olvastam ,hogy Debrecenben rengeteg diplomás munka nélküli takarít az utcán.

Te is köztük akarsz lenni?

2012. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez az igazság. Nem kell lepontozni.
2012. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joola ***** válasza:

hát annó mikor én jelentkeztem (3 éve), szinte bármilyen két tárggyal lehetett menni. a fizikában nem vagyok biztos, de pl matekra emlékszem. hát emelt annyiból szerencsés, hogy jó ha megszerzed a 80 plusz pontot, mert a érettségin nem sokat veszíthetsz ahhoz, h felvegyenek. ált. 440-450 körül mozog a ponthatár, tehát tekintve, h 480 a max., elég nehéz bekerülni. költséges se sokkal kevesebb.

és ha elhivatott vagy és szereted és kitartasz, munkád is könnyen lesz! ne hallgass arra, aki nincs benne!


egy pszichológus hallgató

2012. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!