Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nappali költségtérítéses...

Ha nappali költségtérítéses szakra jelentkezem ahol a minimum ponthatár 240 és nekem pl:250 pontom van akkor jó eséllyel felvesznek az adott szakra?

Figyelt kérdés
Nézegettem a felvi.hu-n és láttam hogy tavaly pl: költségtérítéses-re jelentkeztek 25-en abból 2-t nem vettek fel. Ez lehet azért mert nem érték el a minimum pontot?Érettségivel k.b. 270 pontot sikerül összeszedni, de ez csak a minimum
2012. febr. 16. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
valószínű, hogy emelkedni fog a ponthatár (merth idén már 500 pontos a rendszer), úgyh jó eséllyel nem. de ez tökre függ attól, h mi ez a szak és idén hányan jelentkeznek
2012. febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 étoile et lune ***** válasza:
93%
Nem értek el 240 pontot? Az én érettségim se lett egy nagy szám, de azért szerintem 280-at komolyabb erőfeszítések nélkül is el lehet érni, nem? Mindenesetre jelöld be azért, veszteni nem vesztesz semmit, ,,csak" a 9000 forintos jelentkezési díjat. Amúgy megnövelhetik a pontokat, akárcsak 1, de akár 10 ponttal is. Ha egyszer csak 20 ponttal megemelik, akkor abban már az van, hogy a kormány szerint legyen mindenki inkább szakmunkás, merthogy ,,arra van most szükség."
2012. febr. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 étoile et lune ***** válasza:
Abból meg elég nagy közfelháborodás lenne, ezt max pár év múlva fogják eljátszani, de nem idén.
2012. febr. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem biztos a bekerülés. Ha 240 a ponthatár és neked 250 pontod van 70 embert vesznek fel a szakra és nekik magasabb pontszámuk volt, mint neked, akkor bizony te kiesel. Érdemes bőven 320 pont fölé célozni. Meg szaktól is függ, most hogy fizetős lesz sok képzés szerintem így is a sláger szakok 400 fölött lesznek.
2012. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt is érdemes még figyelembe venni, hogy nem a bekerülés a nehéz, hanem a bennmaradás. Ez igaz a legtöbb felsőoktatási intézményre.

Hiába csúszol be a ponthatáron, ha utána sorban elbukod a tárgyakat. (Illetve remélem valami "baj"/saját hülyeség miatt lett csak ennyi a pontod és nem ez volt a max ami sikerült/sikerül.)

2012. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A benn maradásról annyit, hogy piszok könnyű megcsúszni, ha valamiből megbuksz és nincs keresztfélév akkor 1 év plusz, főleg ha még rá is épül valami arra a tárgyra. Aztán most akarnak valami olyat, hogy ha kicsúszol, akkor már egyből fizetni kell. Jelenleg úgy van hogy félévek száma +2, tehát most ha 7 féléves a képzésed, akkor 9-et fizet az állam.
2012. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!