Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket éri meg elvégezni,...

Melyiket éri meg elvégezni, és melyikkel van nagyobb esélyem külföldre menni majd?

Figyelt kérdés

1. BGF - nemzetközi gazdálkodás

2 BGF Kommunikáció & m.

3. ELTE pszichológus


Melyik egyetemnek vannak jó kapcsolatai külföldön? A BME - nemzetközi g.-t is jelölöm. BME-nek milyen kapcsolatai vannak külföldön?


2012. febr. 17. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Bölcsészet-és társ.tudot nem éri meg elvégezni, mert nem valószínű, hogy a szakmában fogsz tudni maradni! KIVÉVE nyelvek!!!


A BGF elég nehéz és bürokratikus (az egyik volt osztálytársam szerint, ő odajár),


A BME is nehéz, de a hírneve megkérdőjelezhetetlen, az egy jolly joker!

2012. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
BME - alkalmazott közgazdaságtanról mi a véleményetek?
2012. febr. 17. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:

A BME alkalmazott közgázról csak azért hallottam rosszabbakat, mert a BME műszaki egyetem és lenézik a közgázosokat. De elméletileg nem olyan nehéz megcsinálni ezt a szakot. Az eltének tudom, hogy vannak külföldi kapcsolati, sokféle erasmus lehetőség van. A BGF-et nem tudom.


De szerintem nem az a lényeg, hogy az egyetemnek milyen kapcsolati vannak külföldön, mert max ezen kapcsolatok segítségével erasmussal tudsz kin lenni, de nem sok ideig.

2012. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem bce vagy bme közgáz a nyerő, azon belül is akkor maradjon a nemzetközi. BME nek sok küülföldi kapcsolata van, pl. lehet végezni bizonyos tárgyakat németül franciául angolul, kapsz pl diplomát Lyon-i egyetemen is ha megcsinálod, elég sok a német és francia kapcsolata pl.
2012. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semelyikkel. A BGF nem is egyetem, ami főiskola, amit pedig nem fognak elismeri egyetemi végzettségként külföldön mivel ott nem létezik ilyen. Még ha külföldre jelentkezel mesterszakra egyetemre, akkor is vagy el sem fogadják al alapszakos BGF-es diplomát vagy pedig sokkal jobb átlagot várnak el mint attól, akinek egyetemről van diplomája. Meg amúgy is senki nem hallott a BGF-ről külföldön, és azt fogják alkalmazni aki olyan egyetemre járt aminek van neve.


Az ELTE pszichológia, hát ha gondolom csak alapszakos diplomára gondolsz. ez esetben ha azt elvégzed, még semmit nem tudsz vele kezdeni, jelentkezhetsz vele külföldre egyetemre, de ha itt agyarországon akarod elvégezni és nem tervezel külföldi továbbtanulást, hanem csak munkát akkor az sem nagyon fog menni.


tök mindegy melyik egyetemnek vannak kapcsolatai külföldön, úgysem munkáltatókkal vannak kapcsolataik hanem más egyetemekkel, az meg tök lényegtelen.

2012. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BGF vagy CORVINUS. Írtam volna a BME-t is, de ott nagyon lenézik a közgazdászokat, félő, hogy a végére kiégnél. A kommunikáció szakot felejtsd el.
2012. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!