Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megváltozott az érdeklődésem,...

Megváltozott az érdeklődésem, lehetséges még a váltás?

Figyelt kérdés

Közgazdasági középiskola pénzügyi szakán tanulok jelenleg, 11.-es vagyok. Az idei tanévben kezdek rájönni,hogy engem ez az egész nem is érdekel, nyűg az egészet megtanulnom, nem szivesen tanulom a szaktantárgyakat, se a számviteli gyakorlat sem megy olyan jól,mert egyszerűen meguntam.egyedül a matekot szeretem jelenleg az egész iskolában. de az eredményemim általában 4,7-4,8 közt vannak. 15 éves fejjel úgy érzem hiba volt nem a gimi mellett dönteni, de ez már lényegtelen.

egyre inkább érdeklődöm a természettudományok, egészségügyi dolgok felől és ilyen téren szeretném tanulmányaimat folytatni.

de a nagy bökkenőt jelent,hogy csak 9.-ben volt kémiám és biológiám. valamint fizikám csak általánosban. szerintetek ha a nyarat rászánom akkor fel tudnák készülni a 2013-as érettségirre biológiából és kémiából? biológiát egyedül tanulnám, kémiában pedig segitene a nenám aki gimnáziumi kémiatanár.

a másik kérdésem az lenne,hogy milyen könyvekből tudnák felkészülni az emelt érettségire?

előre is köszönöm :)


2012. febr. 18. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

11.-es vagy? 17 éves?? :DDD

Áááá...nem!!! Ezt már egy életre elb*sztad...:DD


Ugye lány vagy??? ;DD


Fejezd be a sulit, és utána 1-2 év meló - mellette készülj majd pl. biológia érettségire.

Hidd el, sokkal jobban jársz, mintha egyből suli után egyetemre felvennének...


Aki dolgozott előtte, az tudja miről beszélek...

2012. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 2002-ben érettségiztem, szóval akkor még (szerencsére) nem volt emelt szint, csak sima érettségi és központi. A gimiben fizika-kémia-bioszt fakultáltam, de a kémia oktatásunk nagyon vacak volt, úgyhogy 11. II. félévétől jártam az Apáczaiba előkészítőre. Elsőre felvettek a gyógyszerészetire, 96%-os kémia központit írtam. Mivel hatosztályosba jártam, előtte nekem is utoljára 10. osztályban volt kémiám, ráadásul a kémiatanárunk szörnyű volt. Szerintem a jó magántanárok ezerszer többet érnek, mint az iskolával való felkészülés. Könyvekben nem tudok segíteni, de a felkészülés simán kell, hogy menjen szorgalommal és egy jó előkészítővel/magántanárral. Hajrá! :)
2012. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nyugi nem vagy még elkésve.

Mondjuk azt leírhatnád, hogy pontosan melyik egyetemi szakok érdekelnek, mert azért nem mindegy, hogy biológus, diplomás ápoló, vagy mondjuk orvos szeretnél e lenni.

Továbbá az sem mindegy, hogy melyik tantárgyból szeretnél emeltszintet. Ami a kémiát illeti én azt 8 hónap alatt tanultam meg nulláról középszintre magántanárral, az érettségim 91%-os lett, szóval az megoldható, továbbá ha abból szeretnél emeltet az sem gáz, mert az emeltben nem sokkal több az elmélet, csak többet kell benne számolni.

A biosz viszont jóval keményebb, nagyobb az anyag, szerteágazóbb, de tanár nélkül is meg lehet érteni, ha középszinten szeretnél menni. Viszont ott az emelt az BRUTÁL abban a sejtbiológiától elkezdve minden van és minden baromi részletes. Oda már kell egy tanár. Én az emelt bioszra két év biosz fakultációval készültem fel.

Ami a könyveket illeti bioszból a mozaik kiadó könyvei a jók, azok, amik gimnazistáknak valók, mert van szakközepes könyvük is.

Tehát ezek:

10. [link]

11. [link]

12. [link]


Kémiából szintén a mozaikos könyveket tudom ajánlani, valamint a Villányi tankönyvet és munkafüzetet, de ezt a rokonod úgyis jobban tudja, mint én. :-)


Szóval szerintem nem reménytelen a helyzeted :-)

2012. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!