Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Folyton azon problémáznak a...

Folyton azon problémáznak a tanárok, hogy nem írok olyan gyönyör betűkkel pedig próbálok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Így 9.be szerintem már úgy sem tudok ezen változtatni annyira bennem maradt 1.ből. És a tanárok azzal zaklatnak, hogy az érettségit ha nem tudják elolvasni áthúzzák, és 0 pont.

De, hát mit csináljak, ha nem tudok olyan szép egyenes vonalakat húzni, meg olyan szép tökéletes formájú O betűt, meg e betűt meg a betűt?


Pedig próbálok szépen, de a kezemmel nem tudok olyan finoman mozgatva írni. Ha értitiek mire gondolok.


Visszanézve szerintem se szép, de olvasható ha nagyon figyel az ember.


Szerintem egy-két költő írását elnézve nem csak én írok "olvashatatlanul"...



Tudok ezen változtatni?


2012. febr. 18. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudsz... Én tanítónak tanulok, úgyh hihetsz nekem :)


Ha elhatározod, hogy na, holnaptól szebben írok, akkor OTTHON, kizárólag otthon neki kell állni gyakorolni... írj le egy szót a rendes írásoddal, és alá próbáld meg úgy, hogy tudatosan figyeled hova kanyarítasz, stb... Addig irkálj így szavakat, míg minden betűt nem érintettél, és SOKAT gyakorolj... ha ezek rögzültek, és tetszik a látvány, a másik, ha nagyon erősen koncentrálsz egy ideig, ösztönös lesz, mint ahogy az is, amit elsőben megtanultál, és berögzült... Ha nem tudsz szépen írni/rajzolni, az annyit tesz, hogy nem képes nagyon finom motorikus mozdulatokra a kezed, ami nem baj, de ez fejleszthető :)

2012. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy te magad is, úgy idővel az írásod is folyamatosan változni fog. Annak idején egy nap alatt három egyest is begyűjtöttem olvashtatlan külalak miatt, rengeteg dolgozatomon szerepelt, hogy legközelebb el sem fogja olvasni a tanár, bár akkor egy határozott oka volt annak, hogy ocsmányuk írtam, mégpedig, hogy senki emberfia ne tőlem akarja elkérni a házit másolási célzattal :P

Az írásod a lelkiállapotodtól is függ. Bár nem vagyok grafikus, de visszaolvasva szinte sorról sorra látom, mi és hogy változott bennem, mikor voltam dühös, boldog, ideges, vagy épp mikor siettem, és mikor nem volt dunsztom se róla, mit írjak az üres helyre.

Érdekes módon, mióta egyetemre kerültem, jóval kiegyensúlyozottabb lettem, mint korábban, egyre több helyről hallom vissza, hogy milyen jó ránézni az írsomra, mert szép, meg egységes, stb, stb...


Szóval igen, változni fog az írásod, és akár te is tudsz rajta változtatni sok gyakorlással.

2012. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!