Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszertári asszisztens...

Gyógyszertári asszisztens vagy Fogtechnikus?

Figyelt kérdés
Melyiknek lenne érdemesebb tanulni? Úgy gondoltam hogy először gyógyszertári asszisztensnek megyek és aztán tovább tanulok gyógyszerésznek, ez az egyik lehetőség. A másik pedig a Fogtechnikus képzés (3 éves), ezután ha sikerülne akkor fogorvosira gondolok, bár nehéz falat, kicsivel több pontba kerülne a bekerülés a gyógyszerészetinél. Épp most a kémia és biosz érettségit próbálom letenni, de elég magas százaléknak kell lenniük ahhoz hogy meglegyen a kellő pontszám. Ha most nem sikerülne akkor OKJ közben kell megpróbálnom a két emeltet, nem tudom hogy lehetséges e? A válaszokat előre is köszönöm.
2012. febr. 19. 14:46
 1/4 bensdorp ***** válasza:

Ha mindenképp egyetem a célod, előtte OKJ-s képzésre csak akkor menj, ha nem sikerült a felsőoktatási felvételid. Az általad választott egyik OKJ-képzés sem jelent akkora előképzettséget, hogy azt egyetemen vagy a későbbi, egyetemi diplomás szakmádban hasznosítani tudd. Ég és föld a gyógyszerész- és az asszisztens-, akárcsak a fogorvos- és a technikusképzés, teljesen más ugyanis a munkakörük. Az OKJ-vel egyetem előtt csak az időd és pénzed pazarlod.

Teljesen más persze, ha mégis maradsz az OKJ-s szakmádnál, akkor mindkettő jó választás. Fogtechnikusként többet kereshetsz, magánosodhatsz is, de a gyógyszertári asszisztens sokkal szebb és változatosabb szakma. De azt válaszd, ami a Te szívedhez közelebb áll!

2012. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egész pontosan miben különbözik az OKJ témaköre az egyetemtől? És az asszisztensi miben szebb és változatosabb? Persze tudom hogy a gyógyszerészetin és fogorvosin komoly tanulás megy, de gondolom sok hasznos dolgot tud nyújtani egy okj, pl latin nyelv tanulás. Mindkettő érdekes, egyébként ha technikusit elvégzem az többletpontot is adna a felvételihez fogorvosira?
2012. febr. 19. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egyetértek az előttem szólóval abban, hogy ha úgyis az egyetem a cél, akkor felesleges OKJ-val fecsérelni az időt. Még plusz pontot se kapsz érte a felvételin.


Én fogászati asszisztensnek tanultam anno 1 évig, amikor nem vettek fel egyetemre. És baromira bánom már. Semmi értelme nem volt. Egy csomó szakmai dologgal tömték a fejünket, amit nem értettünk meg, mivel hiányzott hozzá a kémiai-fizikai alap, amit a orvos/fogorvostanhallgatók két évig tanulnak. Nem véletlenül...


Ezen kívül semmilyen előnyöm nem volt a többiekhez képest. (Ja ha eddig nem írtam volna: most fogorvosnak tanulok). Még gyakorlat szempontjából sem.

Úgyhogy szerintem 3 évet elpazarolni őrültség.

Ha nem vesznek fel, hagyj ki egy évet, tbulj nyelvet, érettségizz újra stb...

2012. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerész vagyok, de csak az előttem elhangzottakat tudom ismételni: felesleges bármilyen OKJ-t elvégezni, ha egyetemi diplomát szeretnél szerezni, tényleg semmilyen előnyöd nem származik belőle. Az asszisztensi képzésről tudok nyilatkozni, finoman szólva más megközelítésben tanulják a dolgokat, .. nyersen és őszintén: annyira minimális tudást kapnak, hogy ez tényleg semmiféle előnyt nem jelent a gyógyszerészetin. A hatástant, drogismeretet pl. eleve terméknévre tanulják, a követelményrendszer pedig minimális. A fogorvosihoz is, a gyógyszerészetihez is szilárd kémiai, fizikai és biológiai középiskolából hozott alapok kellenek, illetve a sikeres elhelyezkedéshez nem árt a piacképes nyelvtudás. Csatlakozok az előttem szólóhoz: ha nem vettek fel, akkor akár munka mellett is, de mindenképpen tanulj nyelveket, nyelvvizsgázz, járj felvételi előkészítőre, de ne fecsérelj el éveket olyasmire, amiből a későbbiekben az égvilágon semmi előnyöd nem származik.
2012. márc. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!