Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e 280 ponttal államila...

Érdemes-e 280 ponttal államilag támogatott felsőfokú képzésre jelentkeznem?

Figyelt kérdés
+ hamarosan benéz egy nyelvvizsga is. Épp egy okj-s képzés nyűvök (5-öd-6od éven),de tovább szeretnék tanulni! Szerintetek lenne értelme?
2012. febr. 21. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
persze. amik nem ilyen "divatszakok" azokra a kisebb egyetemeken meglepően alacsony a ponthatár.
2012. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Médiatechnológus-asszisztens vagy webprogramozóra mennék az SZTE-re,vagy a Kandóra
2012. febr. 21. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Az állam tudtommal csak egy OKJ-s képzést támogat, és mivel az FSZ lényegében OKJ, ezért ha jól értem, te úgy jelentkeznél, hogy már van egy. Nézz utána, de úgy tudom, hogy nem megy ingyen, ha már van OKJ-d. Akkor inkább már valamilyen értelmes alapszak, alacsony pontos műszaki, vagy TTK-s
2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyetemi vagy főiskolai kereten belül akarja tanulni az fsz-t, akk nem számít hogy van már OKJ-ja.
2012. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel a pontszámmal inkább valami infós alapszak lenne jó... Mérnök informatikus vagy programtervező informatikus szerintem elérhető, tekintve az ottani pontszámokat, illetve ha az érdeklődési területed műszaki, bőven beleférsz abba is ezzel a pontszámmal. Természettudományon Fizika,Kémia,Földtudományi,Matematika,Biológia alapszak szintén elérhető állami ösztöndíjjal, 240-280 körül vannak több helyen is legfeljebb. Idén ez nem valószínű hogy másképp lesz ezeken a szakokon.
2012. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!