Mit takar a logisztikai, szállítmányozási munka?

Figyelt kérdés

Középsulis, tizenegyedikes lány vagyok. A szállítmányozásról, logisztikáról szeretnék többet megtudni.

Hallotam valakitől,aki egy szállítmányozási cégnél dolgozik, hogy nagyon sokat kell melózni, kevés a szabadideje. Tényleg így van? És egészen pontosan mit is kell csinálnia? (Utána néztem már a neten, csak minél többet szeretnék tudni róla, mert lehet hogy ezt fogom választani)Keresettek, jól megfizetik a munkát?

Szeretnék emberek közt dolgozni,olyan munkát, ami nem olyan unalmas...


2008. ápr. 8. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Logisztika = raktáros, szállítmányozás = árú fuvarozás, rakodás.

Csak szégyellik magyarul mondani, de a meló ugyanaz akkor is.


Szóval a logisztikai manager az árú rakodó.

2008. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
amit írtál, egy baromság. logisztika a szállítmányozás is, sőt, rengeteg minden más. szerintem érdekes munka, de csak akkor kezdj bele, ha tudsz precízen és pontosan dolgozni. elengedhetetlen.
2008. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A logisztikai menedzser cseppet sem az árurakodó, ez oltári nagy baromság. A logisztikában dolgozók van úgy, hogy európai szinten kell, hogy leszervezzenek egy fuvart, így nem egyszerű a feladat. Amellett, hogy nem egy nyelv ismeretét várják el tőlük, igen összetett feladatokat kell pontosan elvégezniük...

Persze itt is vannak képesítéshez nem kötött munkakörök (pl. nemzetközi árufuvarozó, ahol elegendő, ha megvannak a szükséges gépjárművezetői engedélyeid.)

A logisztikai üzletág igen jól fizető meló, a logisztikusnak és a sofőrnek egyaránt, úgyhogy "érdemes" továbbtanulni benne. Csak kell utána találni egy jó munkahelyet. :)

2008. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 8 éve dolgozik logisztikában.Valóban egy bazi nagy raktárban vannak,de a csoportvezetőtől felfelé már civilben jársz dolgozni,és ülsz egy tiszta irodában,és rakosgatod össze a szállításokat,illetve besosztásoka készítesz,ütemezed a fuvarokat.Majd megmondod a csopveznek,aki meg kiadja az embereknek a placcon,hogy mi a munka.Aztán ott a fő-fő manager,vmit ha jól sejtem te is akarsz,ő csak 8 órában dolgozik(a többiek 12znek),és nagyjából a fent említett feladatai vannak.Illetve ő a felelős a raktár rendjéért.
2008. ápr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én logisztikusként dolgozom. világszinten és országon belül is szervezek szállításokat, exportot, importot egyaránt. Az ezzel kapcsolatos KSH-nak szükséges jelentések, termékdíj számítás, és minden ami új termék bevezetéssel kapcsolatos hozzánk tartozik. A belföldi logisztikus kollégám országon belüli szállításokkal és eladással foglalkozik. A munka természetesen angol és német tudást kíván, de a belföldi kollégának nem feltétlenül. A raktárunkban dolgozókat nem logisztikusnak hívjuk, ők egyszerűen raktárosok - a szó nem negítav értelmében, mert nagy a felelősség rajtuk is.
2008. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos én csak angolt tanulok, tanultam régebben németet, de nem szeretem. Egy nyelvvel meg ezek szerint nehezebb elhelyezkedni ezen a téren...
2008. ápr. 14. 22:01
 7/7 anonim válasza:
pályakezdő, 5 hónap tapasztalattal fuvarszervezői munkát keres.......
2010. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!