Ha a BGF-re akarok menni tanulni kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, vagy gazdálkodási és menedzsment szakon, akkor ugye oda vihetem a közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan) érettségim?

Figyelt kérdés

A felvi.hu oldalán, csak simán a közgazdasági alapismeretek tantárgy van feltüntetve, de most egy gazdasági főiskolán csak elfogadják a közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan) érettségit is... Legalábbis nagyon remélem.

Kérem aki tud erről valamit segítsen!!

Köszönöm!


2012. febr. 24. 14:53
 1/7 tetro ***** válasza:

nem értelek.

az van odaírva, hogy közgazdasági alapismereteket elfogadják, és neked az a kérdésed, hogy a közgazdasági alapismereteket elfogadják-e?

2012. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem. Háromféle közgazdaságtani tantárgy van feltüntetve a felvin, amelyek közül kiválaszthatom ugye, hogy melyikből fogok érettségizni. Közgazdasági alapismeretek, közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan) és közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan). Én az elméleti gazdaságtanos fajtáját tanulom, abból is érettségizek. Beírtam az elektronikus jelentkezésnél ugye, hogy mikből fogok érettségizni. Aztán felállítottam a szakok sorrendjét. Rákattintok ezek közül egy szakra, kijönnek az érettségi tantárgyak, amiket elfogadnak azon a szakon, és ott elméletis közgazdaságtan nincsen, csak simán közgazdaságtani alapismeretek. Viszont az én tantárgyamnak az a neve, hogy közgazdasági alapismeretek, elméleti gazdaságtan. Szóval akkor nem fogadják el az érettségimet?

Fú, kicsit kusza és érthetetlen lett, de remélem kiigazodsz rajta.

2012. febr. 24. 15:13
 3/7 A kérdező kommentje:
5. sor közepén az elméleti közgazdaságtan, ugyanebben a sorban az utolsó szó pedig közgazdasági akart lenni :)
2012. febr. 24. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
De elfogadják! legalábbis két éve elfogadták, mert nekem is ilyenem volt, gondolom azóta nem változott
2012. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fú, nagyon remélem! Köszönöm a választ! :)
2012. febr. 24. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, elfogadják :), én is abból érettségizek, csak emeltezek belőle, na és te? :)
2012. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én sajnos csak középszinten csinálom :(
2012. márc. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!