Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek ápoló? 1. Fiú vagyok...

Lehetek ápoló? 1. Fiú vagyok de mégis vonz ez a szakma! Okozhat ez gondot munkahelyen?

Figyelt kérdés
2. Hol/Melyik Egyetemre/Főiskolára jelentkezzek? 3. Milyen érettségi eredmény kell hogy felvegyenek? 4. Ha ápoló leszek meg van az adva hogy meddig kell Magyar országon dolgoznom? Mert halottam erről hogy Egészségügyi diplomával Mo. -on kell dolgozni egy-két évet és csak utána lehet külföldre menni.5. Mennyibe kerül a havi tandíj?
2012. febr. 27. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármiféle hátrányban részesülnél, csak mert fiú vagy. Annyi, hogy tudatosuljon benned, hogy az ápolók (így a tanulók is) 99%-a nő. Egyébként akkor már a mentőtisztet is választhatnád, igazi férfi munka és ugyanannyira szép, mint az ápoló :)

Elég sok helyen tanítják egyébként, SE, PTE SZTE stb stb. Elfogadják a magyart, kémiát, bioszt, azt hiszem fizikát és infot is, de ezt nézd meg felvi.hu-n.


Havi tandíj??? Ilyen nincsen. Vagy bejutsz államilag támogatott képzésre, vagy ha megjelölted a költségtérítéses képzést, akkor szemeszterenként, tehát félévenként kell egy bizonyos összeget elutalnod. Ezt is felvi.hu-n nézd meg, de olyan pár százezerre tippelek.


Na most nem egy-két évet kell itthon dolgoznod, legalábbis a mostani törvény szerint. Annak a dupláját kell itthon ledolgoznod, amennyit te tanultál az egyetemen/főiskolán. Ez egy 4 éves ápolói képzésen tehát 8 év itthoni munkát jelent. A diploma megszerzése után 20 éven belül kell ezt teljesítened. Természetesen, ha vissza tudod fizetni a tandíjat, avagy eleve költségtérítéses képzésen vettél részt, akkor ez a törvény rád nem vonatkozik. Zárójelben megjegyezném, hogy Nyugaton az egészségügyisek nem csak hogy baromi keresettek, de a fizetés is annyi, hogy bőven ki tudod fizetni a 4 év tandíját.

2012. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha külföldön akarsz majd ápolóként dolgozni, akkor eleve ne magyar főiskolára jelentkezz. Én Angliában vagyok betegápoló... bölcsész diplomával jöttem ki... semmi jelentősége... kaptam képzést a munkahelyen, amit ők álltak és még munkabért is kaptam rá. Az, hogy fiú vagy nem hátrvány, itt kinn épp hogy előny.
2012. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetsz ápoló.


A városban, ahol élek, nagyon elszántan keresnek most ápolót, és főleg férfit.


A többi kérdésedre nem tudom a választ.

2012. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Nagyon sok férfi ápoló van a kórházakban, nem gond ha ez érdekel válaszd ezt!

2. Ezt a végzettséget többféleképp is megszerezheted. Legegyszerűbb nyilván egy pár éves OKJ-t elvégezni az ad ápoló végzettséget, de akkor soha nem kerülhetsz majd nagyobb beosztásba, csak a lepedőket cserélgetheted a betegek alatt. Legjobb ha főiskolai képesítésed van( az ápolók nem végeznek egyetemet). Számukra a főiskola a legmagasabb iskola. Pl. a PTE-ETK (egészségtudományi karon) is van erre lehetőség, de általában az orvosi egyetemeknek van egy ETkaruk, ahol ápolókat és egyéb főiskolai végzettséget adó szakembereket képeznek.

4. A jelenlegi törvények szerint ha államira vagy részösztöndíjasra vesznek fel akkor a képzésbel eltöltött idő kétszeresét Magyarországon kell ledolgoznod. Theát ha a képzésed 3 éves akkor 6 évet ebből itt Mo.-on le kell dolgoznod.

5. A tandíj főiskolánként változó. A felvi.hu-n megnézheted őket, de azt csak akkor kell fizetni ha részösztöndíjas, vagy önköltséges leszel.

2012. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia köszi a válaszod nagyon tartalmas volt!!!:) még csak az lenne a kérdésem hogy ha mondjuk elvégzem a főiskolát ápolóként és utána nem Magyarországon dolgoznék akkor mivel járna ez a dolog????pénzbírság????vagy hasonlók ????
2012. febr. 28. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de a 4-es válaszoló detto ugyanazt leírta, ami én... leszámítva, hogy a főiskolai ápoló képzés az 4 éves, és nem három.

De itt a link: [link]

Itt megnézheted, hogy pontosan milyen tárgyak kellenek.


Na most egyenlőre még mi sem tudjuk, hogy mire számíthat az, aki mégis lelép az országból anélkül, hogy a tandíját visszafizette volna. De egy pénzbírságnál azért többre lehet számítani. Elvégre a költség egy szemeszterre nézve 300ezer és ugye 8 szemeszter van. Valahogy biztos megoldják, hogy ledolgozd itthon vagy kifizesd.

Egyébként ahogy korábban is írtam, kimész Nyugatra, olyan összegeket fizetnek az egészségügyi dolgozóknak, hogy röhögve kifizeted ezeket az összegeket.

2012. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én SZTE-n tanulok ápolónak. Kevés fiú van, de nagyon megbecsülik őket :) Pláne mivel akármennyire is nőies szakmának van beállítva, mind fizikailag, mind pedig mentális-idegileg-lelkileg megterhelő! Kell ám állóképesség! Van olyan csop.társam pl. aki nagyon jól tanult, de fizikailag egyszerűen nem bírja a strapát :/ Egy szó mint száz, jelentkezz nyugodtan, ápolókból amúgy is világszerte kevés van, így nyelvtudással gyakorlatilag bárhol tudsz a szakmában érvényesülni! És nem mellesleg egy nagyon szép hivatás!
2012. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon nem dolgozod le azt az évet ami a szerződésedben állni fog, akkor vissza kell térítened azt az összeget az államnak amit belédfektetett.

tehát ha pl 100ezer/félév a taníttatásod és 6 féléves a képzésed, akkor 600ezret ki kell fizetned az államnak, és nem kell ledolgoznod az összeget.

2012. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát sokat segítettetek!!!:)
2012. márc. 3. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!