Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azonos pontszámnál mit vesznek...

Azonos pontszámnál mit vesznek figyelembe a felvételinél?

Figyelt kérdés

Pl. ha 30-at vesznek fel egy adott szakra és a 31, 32, 33-dik felvételizőnek is azonos a pontszáma, mit vesznek figyelembe?

Talán a többi tantárgy eredményét vagy esetleg azt a tantárgy eredményt amit szakközépiskolában tanult és olyan szakra jelentkezett. pl.informatika és nem ez volt a válaztott tantárgy.

Nézik a magatartást, szorgalmat, hiányzást?


2009. jún. 7. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez volt a probléma a 144 pontos felvételi rendszerrel, ezért vezették be a 480 pontosat. Itt már nagyon ritka, hogy ez előforduljon, de ha mégis, egyszerű a megoldás: az azonos pontszámúak közül egyet sem vesznek fel, mert nem tudják biztosítani a képzésük feltételeit. Az így üresen maradó helyeket aztán a pótjelentkezésnél hirdetik meg, mint költségtérítéses hely.
2009. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
te ezt nem fogod tudni, hogy hány embernek van azonos pontszáma, csak a végső pontszámot fogod látni. egy biztos, a max helynél többet nem vesznek fel, tehát ha egy szakra 30 embert tudnak felvenni de a 25.-tól a 35.-ig azonos a pontszám akkor csak 25öt vesznek fel
2009. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudtam, hogy régebbi számítás szerint, mikor valakiknek azonos volt a pontszámuk, pl 200 volt a létszámhatár, és a 200-tól 210-edik embernek azonos volt a pontszáma, volt olyan egyetem(a nagyobbak inkább) ahol felvették azt a plusz néhány főt, és azok vagy bebizonyították, hogy jók, vagy kiszóródtak.

De én elképzelhetőnek tartom azt is, hogyha mondjuk fizika szakra 5 embernek azonos a pontja, de csak 1 hely van már, akkor azt nézi az egytem, hogy emelt szinten érettségizett-e fizikából, volt-e versenyhelyezett stb, és lehet, hogy inkább felvesznek valakit ,akinek 85% a fizika emelt érettségije, mint egy másikat akinek 95%os a fizikája de az középszintű érettségi, ha a többi tényező miatt amúgy az összpontszámuk amúgy azonos...

2009. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lenne a kérdésem hha jó esetben 403 pontom lesz felvehetnek olyan helyre ahol 404 volt a határ?és teszem azt nem lett az összes jelentkezőnek 404?
2009. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó "válaszolónak": egyáltalán nem biztos,hogy most is ugyanannyi lesz a ponthatár,mint tavaly! Sőt..elég valószínű! Most inkább mindenki arra számít,hogy kevesebb elsz, mert nehezebb volt az érettségi a tavalyihoz képest,és több hely lett az egyetemeken..Modnjuk az is igaz,hogy sokkal több embe jeelntkezett, szóval nem lehet tudni... Majd kiderül pont egy hónap múlva:)
2009. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!