Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kerül sokba egy pszichol...

Miért kerül sokba egy pszichológusnak magánrendelő létre hozása, beindítása? Egyáltalán van ellentét a Pszichológusok és a Pszichiáter között, úgy értem lenézi egyik a másikat?

Figyelt kérdés

Van egy fő állásom amit nagyon szeretek, jó vagyok benne...amihez kacsolódva tanulok és hamarosan befejezem.


De érdekel a pszichológia és arra, gondoltam, hogy mellékvágányként belevágnék a pszichológiába is. Sajnos, hogy orvosi egyetemet végezzek, majd szakosodva Pszichiáter legyek semmilyen lehetőségem nincs, mert nem tehetem meg, hogy az állásomat feladom és belekezdek egy teljesen újba 26 évesen.



2012. febr. 29. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
egy magánrendelő létrehozása azért kerül sokba, mert ez egy magánvállalkozás, és egy vállalkozás elkezdéséhez kell egy bizonyos kezdőtőke, amit törvény állapít meg, továbbá ott van a többi fix és változó költség is, amiket ki kell fizetni
2012. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Egyrészt sokba kerül a képzés. A pszichológus alapképzés (Ma+Ba) még semmire sem jó, az még csak a kiindulás. Ez kell, de ez még csak a nulladik lépés. Ezzel még nem csinálhatsz kb. semmit, még nem praktizálhatsz.

Ha praktizálni akarsz, akkor utána nem árt szakpszichológus képzés, illetve pszichoterapeuta képzés.

Ezen felül pedig el kell végezni néhány módszerspecifikus képzést, ahol konkrétan megtanulod, hogy mit is csinálj, hogy segíts. Egy módszerspecifikus képzés 3-4-5 év, mert ott már komolyan megtanulsz sok mindent.

Mindez igen költséges.


Konkrétan a rendelő esetén a rendelő bérleti díja a költség. Vagy te bérled az egészet, és akkor a bérleti díj, meg berendezés meg rezsi, vagy bérelsz valahol egy bizonyos időt és akkor azért fizetsz a bérbeadónak.

Tehát maga a rendelő költsége sem elhanyagolható.


Ez mellékvágányként csak a tanulás egy része alatt megy, egyébként teljes embert kíván, gyakorlatot, folyamatos továbbképzéseket, szupervízióra járkálást stb.


Nem szerettelek volna elrettenteni, mert ez egy nagyon szép pálya, így ha emellett döntesz, akkor sok örömet kívánok hozzá.


A pszichológusok és pszichiáterek között nincs ellentét.

Csak annyira, mint bármilyen emberek között.

Egyébként pszichológusok adekvát esetben küldenek pszichiáterekhez embereket, és fordítva is, ha úgy látják, hogy a másik kompetenciája az ami inkább szükséges.

2012. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 3. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!