Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oly sokan gyengék matekbók,...

Oly sokan gyengék matekbók, közgázból és statból. Már senki nem keres ilyen célzattal magántanárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 éve tanítom a fenti tárgyakat és egyre inkább azt tapasztaltam az utóbbi időkben, hogy kb senkit nem érdekelnek az ilyen lehetőségek. Mindenkit csak az angol és egyéb nyelvek hoznak lázba...


Jómagam azon a véleményen vagyok, hogy a reáliák sokkal nagyobb hiánya a maiaknak és egyszerűen már mint a fehér holló olyan ritka, aki jó matekból, közgázból és statból. Ha benézek egy középsuliba, akkor azt látom, hogy a 90% csak szenved a középiskolás alapszintű matekkal is, s mégsem nyitottak egy fejlődési lehetőségre. Jóllehet, nincsenek olyan gazdasági helyzetben sokak, hogy ezt megengedjék maguknak, de ha ez valóban így van, akkor mivel magyarázható, hogy közben a nyelvekre meg van? Nem az lenne szerintetek a logikus, hogy azokat a tárgyakat kellene felzárkóztatni, amiből gyengén áll a delikvens?


A kérdésem az, hogy csak én mozgok olyan körben, vagy már ti sem tudtok olyat, aki nyitott lenne egy matek stb... magántanár fogadására?



2012. márc. 2. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Jómagam is matematikát (meg persze statisztikát és kapcsolódó egyéb tantárgyakat) tanítok magántanárként, de nem értek veled mindenben egyet.


Abban igazad van, hogy valóban komoly probléma, hogy a középiskolás matematikának bizonyos részeit az emberek jelentős része minimális szinten sem érti. A felsőoktatásban tanított matematika azonban túl volt reprezentálva. Nem azért volt túlreprezentálva, mert a közgazdasági diplomához nem kéne matek, hanem azért, mert túl sokan akartak a különböző 120-adrangú gazdasági fősulikon diplomát szerezni. Ők mindezt nem azért tették, hogy adott témában elméjüljenek, hanem hogy jobb lehetőségeik legyenek a munkaerőpiacon. MEgszerezték a diplomát, és nem lettek minőségileg jobbak a lehetőségeik. Ha ahhelyett, hogy a főiskolára költötték volna pénzüket és idejüket inkább azt tanulták volna meg, hogy építsenek maguknak saját vállalkozást, jobb helyzetben lennénejk ők is és az ország is. Ehhez azonban nem sok matematikára van szükségük, és vizsgára sem kell készülniük.

Az elmúlt 10-20 év túlképzésének a kompenzációját éljük meg manapság.

2012. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem akar mondjuk valaki gimiben felzárkózni matekból, mert ha tegyük fel 3as szinten áll, ami szerintem elég rossz teljesítmény, de azért mégse olyan rossz, hogy komolyabban lehúzza pl a felvételi pontszámait (tegyük fel majd duplázza azokat az eredményeit, amikből tényleg jó), így inkább olyannal foglalkoznak sokan, amihez értenek, és nem azzal akarnak szenedni, ami nem megy, hisz egy bölcsésznek pl nem lesz szüksége matekra. Gimiben még eltanulgatja, mert muszáj, de aztán úgy se kell.

A nyelvre viszont mindenkinek szüksége van, minden állásnál meg mindenhol alapfeltétel. És midnen diplomához is kell...stb... sokan külföldön akarnak dolgozni, oda is nyilván kell a nyelvtudás.

2012. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az ellenkezőjét tapasztalom. Mármint azt, hogy aránylag nagy érdeklődés van a magántanár fogadása iránt, de ismerősökön keresztül keresik.

A másik tényező (nem neked írom, ne vedd magadra), hogy egyesek olyan magas árat kérnek el, ami magával hozza, hogy nem őket keresik.

Harmadik: amiket írsz (közgáz, stat és folytathatnánk) elég érdekesen van megoldva 1-1 "nagy" egyetemen. Első ZH-n a többség látta, hogy bukik. Az egyik demonstrátort megkérték, hogy segítsen. 10 ezerért 5 embert fogad, elmondja mit tegyenek a ZH-n és átmennek. Ez már 3. éve megy és ahogy hallom nem egyedi eset és nem csak ott, ahol én tanulok (amúgy már van egy matekos diplomám, nem szorultam ilyen segítségre).

Szerintem ez a három együtt okozza azt, hogy egyeseknél megcsappan az érdeklődés.

Egyébként ha budapesti vagy, nem kérsz el 4000 forintot 1 alkalomért (hanem kevesebbet) és vállalsz egyetemistákat, akkor privátban nyugodtan küldjed el az elérhetőséged és szívesen átadom azoknak, akik engem és pár kollégám nyüstölik korrepetálási igénnyel. Nagyjából hetente mondok nemet, mert nekem nem fér bele az időmbe.

2012. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nem fogadnak sokan magántanárt,mert drága 1-1 foglalkozás a szülőknek.(Egyetemisták esetében az eltartottaknál ugyanez a helyzet,ilyenkor egy évfolyamtársukat kérik meg ingyen vagy nagyon olcsón,hogy magyarázza el)


Meg aztán sok szülő úgy van vele,hogy a gyereke csak ne bukjon meg matekból,legyen kettes,és menjen át az érettségin,nem várnak el tőle többet.Nyelvből azért fogadnak magántanárt az emberek,mert a nyelv manapság nagyon fontos,a legtöbb szakmához kell valamilyen(szakmától függő) beszélési szinten tudni,ezért erre jobban áldoznak az emberek.Sokan megpróbálnak cég által vagy önállóan kimenni külföldre és ott megtapadni,ezért is akarnak nyelveket tanulni.Eleve,aki olyan szinten csődben van,hogy önállóan nem tud próbálkozni külföldre,annak csak a munkahelyénél van lehetősége külföldre menni dolgozni egy testvécéghez/társcéghez vagy hasonlóhoz( nem tudom,hogy ezeknek mi a speciális neve).


A matek inkább az iskolásoknak van kitalálva mint korrepetálható tárgy,de az előbb elmondtam,hogy miért nem veszik igénybe sokan a fejlesztést.Aki meg rossz matekból,nyilvánvalóan nem olyan területre megy továbbtanulni,ahol nagyon kéne a matematikai tudás.


15/L

2012. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Az Előző 15/L vagyok)


Ja,és annyit,hogy a statisztika meg a közgáz az tudtom szerint már inkább egyetemi dolog,tehát nagyon le van szűkítve a kör,és mint mondtam,sokan inkább évfolyamtársukat kérik fel segíteni,az jobb esetben ingyen korrepetál.Nem tudom,hogy ez a két tárgy szakközépben van-e (én gimnáziumba járok és nincsenek és nem is lesznek ilyen tárgyaim) ,de olyan szakközépbe,ahol ezek vannak,az emberek 90%-a azért megy,mert jó a logikai gondolkozóképessége,de a magántanár fogadása itt is az lép érvénybe,mint az egyetemistáknál.


Ettől függetlenül sokaknak van magántanára matekból,nekem is van,és több ismerősömnek is.Szerintem csak rossz helyen keresgélsz.

2012. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
matektanárt sokan keresnek nekem is kéne egy.
2013. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!