Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak tovább? 18/L

Hogyan tanuljak tovább? 18/L

Figyelt kérdés
Röviden összegezném a helyzetemet! :P 18 éves vagyok és 5 osztályos gimibe járok. Még van egy évem érettségiig, de most nagyon gondolkozom mit is csinálhatnék. Igazából leginkább a tanulógép kifejezés illik rám: 4,6-os átlagok vannak a bizonyítványaimban, viszont ebben a tanévben érzem, hogy kezdek nagyon elfáradni. Nyelvi tagozatos osztályba járok, németet és angolt tanulok emelt óra számba. Habár pont a nyelvek mennek a legrosszabbul, nagyon durván vért izzadok egy 4, 3 jegyért, de ha minden jól megy lesz mindkét nyelvből B2-es középfokú nyelvvizsgám, talán németből jobb is. Leginkább a történelem érdekel és gondolkoztam a bölcsészeten és a régészeten, de manapság ezeken a szakokkal nem lehet nagyon érvényesülni a munkaerőpiacon. Édesanyám nagy álma, hogy én jogra megyek, ami igazából érdekel is, de nagyon nehéz bekerülni, nálam sokkal jobb diákok jelentkezhetnek oda jobb iskolákból. Viszont az én nagy álmom az, hogy valaha én is egy valódi nyomozó lehetek, tehát a Rendőrtiszti is érdekel, de ott úgy megy a protekció, mintha kötelező lenne és egyébként is nehéz átmenni a szűrésen. Tehát a kérdésem, hogy miképp döntsek, mert rájöttem, hogy én túlságosan is elfogult vagyok és szükségem van egy szubjektív látásmódra.

2012. márc. 7. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár vélemény az írásodhoz:


a 4,6-os átlag bár jónak számít, de azért nem kiemelkedő.. úgy értem, szerintem sok gimnazista eléri a 4,6-os átlagot egy jobb gimnáziumban.

a két középfokú nyelvvizsga szintén nagyon jó eredmény, sokan szeretnének 2 nyelvvizsgát érettségiig. De figyelembe véve, hogy egy nyelvi tagozatos osztályban tanulsz, szintén nem értékelném kiemelkedő teljesítménynek, inkább úgy mondanám, hogy hoztad az elvárható szintet. Nem lebecsülni akarom a teljesítményt, remélem nem is veszed rossz néven, hogy ezt elmondtam. De te szerettél volna egy elfogulatlan véleményt hallani.


A bölcsészet és a régészet tényleg felejtős, és szerintem a történelem is. Ha szeretnél jogra menni, próbáld meg, és ugyanezt tudom mondani a rendőrtisztire is. Meg kell próbálni. Ha kell, akkor várni egy évet, és újra megpróbálni.


Érdekes, hogy a matek/fizika stb. tárgyaidról nem írtál semmit. Bármennyire is rossz hír, továbbra is igaz az, és szerintem még hosszú ideig az is marad, hogy egy műszaki / természettudományos / gazdasági végzettséggel könnyebben előbbrejut az ember, mint az általad felsorolt történelem,bölcsész vonallal. Nyilván nem azt mondom, hogy lány létedre legyél atomfizikus vagy villamosmérnök. Csak azt szeretném ezzel mondani, hogy van még egy éved érettségiig, kitalálhatsz esetleg valami teljesen mást is.. ami ugyan nem a legfőbb vágyad, de megéri elvégezni, mert egy jó diploma lesz. Persze manapság senki sem tudja, hogy mi lesz 3-5 év múlva a jó diploma. De azért tendenciák vannak.

Ha törit vagy régészetet kezdesz tanulni, akkor esetleg már a képzés felénél rájönnél, hogy felesleges dolog, amit éppen csinálsz. Persze én is elfogult vagyok, mert mérnöki szakon tanulok. De talán jönnek még más vélemények is a kérdésedre.

2012. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A matekban és fizikában nem vagyok a legjobb. Sőt!! A fizika az általam legutálatosabb tantárgy. A matekot még szeretem is, de külön tanárhoz kell vele járnom és nagyon sokat gyakorolnom, hogy meglegyen az az 5. Ezért sem mennék ilyesmire, mert egyszerűen buta vagyok a számokhoz. A természettudományok meg érdekesek, de nem tudnék vele éveken át foglalatoskodni. De most felvetődik a kérdés, hogy mi a fontosabb a pénz vagy az, hogy élvezzem a munkámat. Persze az is igaz, hogy ha fel se vesznek az adott szakra, akkor már tök mindegy. XD
2012. márc. 8. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!