Most hogy vannak ezek az államilag támogatott félévek?

Figyelt kérdés
FSZ-re járok a Szegedi Tudományegyetemre. Eddig minden tanár hangoztatta, hogy 12 félévünk van, de egy fenét, mert csak 4+1 félév, persze félévet nem lehet csúszni, csak 1 évet a vizsga miatt, mert csak májusban van. A honlapon is fent van, hogy 4+1 félév a támogatott. Erre ma utánakérdeztünk a TO-n és mondták, hogy csak 4 félév támogatott és az 5. 6. félévben magunknak kell állni a felnőtt bérletünket (eddig ingyen kaptunk féléves szegedi bérletet), nem fizetnek utánunk TB-t, szóval azt is fizetni kell, valamint a félévi 6500 tankönyvtámogatást sem kapjuk, ja és + az órákért fizetnünk kell 800 Ft-ot kreditenként, azaz, azért az egyért ami miatt +1 év 2400 Ft-ot. Most ez így mi? Ha letelik az államilag támogatott félév, akkor nem költségesen folytatjuk tovább, de nappalin??? Elvégre bejárunk, szakdolgozatot készítjük a konzulens tanárokkal + a hiányzó órákat csináljuk. Nem értem. Miért raknak ki minket a rendszerből? Meg hová tűnik az a +1 támogatott félévünk? Mert úgy van, hogy az 5. félévben nem kell tandíjat fizetnünk, de TB-t, stb.t igen, amit felsoroltam fent. 6. félévben pedig a 100 valahány ezres tandíj is ott van. Kb. úgy néz ki, hogy olyasmire raknak át minket, mint a levelező, csak mégsem, mert 1x nem kell tandíjat fizetnünk. De én nem így ismertem a szabályokat, hanem úgy, hogy ktg.térítésesen folytatjuk, de ezek szerint mégse.... Valakinek van ennél tapasztalata? Szerintem ez így hatalmas átverés.... :(
2012. márc. 12. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy 5. félévtől diákérvényesítő matricát sem kapunk, azaz nem vagyunk diákok annak ellenére, hogy nappalin(???) tanulunk...
2012. márc. 12. 10:36
 2/3 anonim ***** válasza:

hát ez elég hülyeség,mert 12 féléve van mindenkinek államilag(tuti) támogatottan,úgyh ez az ő sz*rságuk,nem is hallottam még ilyenről,de érdekes

sztem olvass vhol utána, a felsőoktatásos törvényben vagy vhol érdeklődj,mert ez elég szemétség így,h kiraknak titeket

2012. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt tervezem én is, hogy mindenhol körbekérdezősködöm, meg kérek jogszabályt, hogy mutassák meg azt a részt, ami mindezt lehetővé teszi, mert ez így röhej.
2012. márc. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!