Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar és angol emelt szintű...

Magyar és angol emelt szintű érettségivel hol érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Most kell faktra jelentkezni és én ebből a két tárgyból vagyok jó, de nem tudom, hogy ezekkel mit kezdjek
2012. márc. 14. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Magyar-angol szakos tanárnak. Egyébként hibás a gondolkodásmódod. Azt nézd, mit szeretnél majd dolgozni, milyen végzettséggel lehet majd aránylag könnyen elhelyezkedni, és ezekhez kell igazítani a tanulmányokat. Természetesen egy adott körön belül, nem kell vegyészmérnöknek menned. :-)
2012. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából belsőépítész akartam lenni, de a matekhoz és fizikához semmi érzékem. Tanár meg nem akarok lenni..
2012. márc. 14. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A magyarral valószínűleg nem sokra mész, angolul meg sokan tudnak.
2012. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%
szerintem menj el tolmàcsnak...vagy menj ki amerikàba
2012. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

"Angolul meg sokan tudnak" <--- ezt megcáfolnám. Sokan azt hiszik, hogy tudnak. Egy középfokú nyelvvizsga éppen hogy elég hogy az ember elnavigálódjon, ha külföldön jár, de lassan a felsőfok sem ér túl sokat, kivéve talán a Cambridge és a hasonló típusú vizsgákat. És a legtöbb ember még egy középfokú nyelvvizsgát sem képes letenni.


Kérdező, szerintem érdemes az angolt továbbvinned, lehetnél tolmács. Mondjuk az ilyen angol meg német tolmácsokból már van elég, de ha párosítod valamilyen ritka nyelvvel, orosszal, törökkel, kínaival, akkor lesz munkád. Magyarországon is egyre több lesz a keleti érdekeltségű cég és hiány van az olyan szakemberekből, akik tudnak is velük kommunikálni.


A belsőépítészet pedig egy nagyon szép szakma. Esetleg megpróbálhatnád ezt az építőművészetet, PTE-n is lehet tanulni meg még valamelyik művészeti suliban talán MOME vagy MKE nem is tudom. Ott csak alkalmassági és/vagy gyakorlati vizsga van, nem kérnek fizika érettségit. Bár nem ártana meg, ha van egy kis alapod. Szerintem nyugodtan megpróbálhatnád mondjuk a matekot fejleszteni, hátha sikerül, ha tényleg ez az álmod.

2012. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 stellacadente válasza:
Igen, valóban fordítva szoktuk, megnézzük, mit szeretnénk dolgozni és aztán ahhoz mérten tanulunk. Azonban így sem "hibás" a dolog. Ha tudja, hogy magyarból és angolból kiemelkedően jó, akkor kár lenne erőltetni mondjuk a biológiát, ki tudja, talán fele olyan jó eredményt sem érne el. Én idén érettségizem, angolból és magyarból teszek emelt szintű érettségit. A gyógypedagógiára jelentkeztem és ez a két tárgyat - bármilyen meglepő - vihetem felvételi tárgyként. Ha nézegetsz a szakok között, akkor biztosan találsz majd olyat, ami érdekel, és ha szerencséd van, viheted ezt a két tantárgyat.
2012. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is jelentkeztem gyógypedre :D

(angol középszintűm már van (előrehozott), de idén teszek egy biosz emeltet is. A magyar közép meg csak sikerülni fog min. 80%-ra, és akkor nagy gond már nem lehet.)

Én azért nem ajánlgatanám ezt a szakot bárkinek, hiába elég hozzá a magyar-angol érettségi...

Bárczira jelentkeztél egyébként? :)

2012. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!