Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két OKJ szakmám mellé mit...

Két OKJ szakmám mellé mit tanuljak, hogy el tudjak helyezkedni Mo-n vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Idegenforgalmi ügyintéző és valutapénztáros OKJ végzettségem van, ez mindkettő középfokú, valamint beszélek angolul és németül.

Két éve vagyok munkanélküli 31 éves vagyok.

Ez tovább így nem mehet, mit tanuljak, amivel el tudok akár Mo-n akár külföldön helyezkedni és korrekt megélhetést biztosít?


2012. márc. 14. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd megértem a problémádat de kicsit szimatolj utána hogy környékeden milyen lehetőségek vannak aminek az utazását be is tudnád vállalni, ha vannak gyárak oda szükséges raktáros, gépbeállító vagy más műszaki végzettségű szakember. Amit még érdemes megpróbálni az asztalos végzettséget. Ők gennyesre keresik magukat, egyébként én is most fogom befejezni OKJ-n az első évemet hihetetlenül jól megy. Én amit még javaslok az autószerelőit is mert autók ugye mindig vannak, és sok olyan ember van aki semmit nem tud rajta szerelni, sőt a legtöbb dolgot szakembernek kell elvégeznie.
2012. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, sajnos az említett 2 OKJ nem sokat ér manapság...

Érdemes lehet még most is akár valami hiányszakmát gyorsan (rendesen!) kitanulni és akkor megoldható az elhelyezkedés és a megélhetés.

2012. márc. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!