Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik a tanító alkalma...

Hogyan zajlik a tanító alkalmassági vizsga ének-zene része?

Figyelt kérdés
Nagyon parázok, mert énekelni egyáltalán nem tudok, a kottázás is kimaradt az életemből..Pontosan miket fognak kérdezni, melyik dalokat ajánljátok? A 20 dalt fejből kell tudni? (a Miskolci Egyetemen lesz a vizsga)
2012. márc. 20. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy énekelni egyáltalán nem tudsz? Nem tudsz tisztán énekelni? Mert akkor nem túl jók az esélyeid. És akkor még nem beszéltünk szolmizálásról, furulyázásról.
2012. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és nem túl szép a hangom. :) De egy tanítónak miért is kellene tudni énekelni meg furulyázni? Az általános iskolás tanáraim közül egyet sem tudnék most mondani, akinek gyönyörű hangja lett volna, vagy nagy ének-zene tudással rendelkezne..
2012. márc. 20. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
A jelenlegi szabályozás szerint egy tanítónak minden tantárgyat tudnia kell oktatni alsó tagozaton. Kivéve az idegen nyelvet, meg talán a számítástechnikát. Minden mást, testnevelést, rajzot, matematikát, ének-zenét, tudnod kell oktatni. Ha nem tudsz tisztán énekelni, vagy rossz az egyensúlyérzéked, netán színtévesztő vagy, a jelenlegi szabályozás szerint nem vagy alkalmas erre a pályára.
2012. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez baromság! :D
2012. márc. 20. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Baromság, nem baromság, így van.
2012. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, én teljesen analfabétaként kerültem be. Nekem sem volt tiszta hangom, nehezen birkoztam meg a feladattal. Elmentem ének tanárhoz és együtt kiválasztottuk a dalokat amik az én hangszínemnek voltak megfelelőel. A hangom tisztaságát úgy javítottam, hogy éneklés közben szintetizátoron játszottam a dalt :)


Mára tudok furulyázni, szolmizálni, énekelni .))


Egy másodéves tanító néni :))


u.i: csak szorgalom kell és sikerül!

2012. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!