Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek? Történel...

Milyen szakra menjek? Történelem MA, angol, politológia? Mire érdemes ezek közül?

Figyelt kérdés
Angolul felsőfokon tudok,történelemből van egy alap diplomám és a politika nagyon érdekel.
2012. márc. 24. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
És mi lenne, ha végre olyan szakba fektetnéd a pénzed, amivel utána pénzt is kereshetsz?
2012. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Matekhoz sajnos hülye vagyok.Jogon gondolkoztam,de ott is rengetegen vannak,túlképzés van sajnos ott is.Humán tárgyakból vagyok jó de abból meg ennél többet nem lehet sajnos kihozni.
2012. márc. 24. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Angol MA-t nem ajánlom, nagyon sokan vannak és lehetetlen elhelyezkedni csak egy nyelvi diplomával.


Politológiáról nem sokat tudok, de azt is szinte csak szidni szokták a túlképzés miatt..


Történelem BA után én tanári mesterre mennék, felvehetnéd mellé másik szaknak az angolt, ha úgyis jó vagy belőle és érdekel is. A másik lehetőség sztem a régészet szakirány lehetne, persze ha érdekel, és elérhető nálatok. Ezekkel sokkal több esély van elhelyezkedni, mint politológiával v sima nyelvszakkal.

2012. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szegeden elérhető a régészet,de sokan mondják, hogy azzal is lehetetlen elhelyezkedni+azt, hogy töri-angol szakos tanárbácsikból Dunát lehet rekeszteni,nagyon nehéz az elhelyezkedés,szinte lehetetlennek mondják.Én magántanárként gondoltam először amíg nem találok magamnak valami más állást,recepciós,call centeres,adminisztrátor,ügyintéző,irodai alkalmazott,ügyfélszolgálatos,értékesítő vagy bármi ilyesmi szívesen lennék.Egyenlőre még tanulok egy 2-3 évet aztán megyek dolgozni,ahova felvesznek.Mindegy csak valami szellemi munka legyen,én még szívesen lennék valami bolti eladó is pl:könyvesboltban,vagy újságárus is akár.
2012. márc. 26. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!