Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvosi irányba készülök, a...

Ha orvosi irányba készülök, a vitt év végi jegyeknél nekem 2 db természettudományost kell vinnem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 2 db választott tantárgyból kell érettségiznem, nem erre gondolok, hanem arra, hogy a magyar, matek töri, idegen nyelv mellett nekem nem 1 db, hanem 2 db természettudmányos jegyet is kell vinnem?

2012. márc. 30. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak egyet és az bármi lehet (föci is akár).
2012. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

az első hülyeséget ír.

pl. a semmelweis egyetemen - ápolás és betegellátás-ápoló szakirányon kettőt kell választani a következő tantárgyakból:

biosz,fizika,infó,kémia, magyar,közgazdasági alapismeretek v egészségügyi alapismeret

2012. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
ja, amúgy minden megvan a felvi.hu-n :)
2012. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

77%-os! Te írsz hülyeséget! Olvasd el még egyszer a kérdést!

Nem az érettségi tárgyakról volt szó, hanem arról az 5 tárgyról, ami a hozott pontokba számít, vagyis a 11. osztály és a 12. osztály. Mivel ezzel kapcsolatban a törvényt nem változtatták, így az változatlanul csak 5 (!) tárgy lehet. Tehát te írtál alapból marhaságot. Idén annyi változás történt, hogy az 5. tárgy nem lehet akármi, hanem mindenképpen természettudományos (föci, biosz, kémia, fizika, természettudomány), függetlenül a jelentkezéstől. De csak 5 tárgy van és úgy jön ki a 100 pont. Amit felvin találsz az stimmel, de azok az ÉRETTSÉGI tárgyak. Az érettségi tárgyak és az év végi eredmények között pedig van különbség.

2012. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A felvi-n már próbáltam megnézni az "Egyetemek, főiskolák" és a "Szakleírások" menüben is, de nem találtam... Kérlek írd már le nekem, hogy hol keressem :-)

2012. márc. 30. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Katt rá az egyetemre, azon belül pedig a karra és ott van. De ezek azok a tárgyak amelyekből válogatnod kell az ÉRETTSÉGIHEZ. Az 5. év végi tárgyad az bármilyen természettudományos tárgy lehet és ez 100 % hogy így van.

2012. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy a 83 %-os írta. A 2. válaszolót meg kérem, hogy mielőtt mások rágalmazna tanulja meg értelmezni a kérdést. Mert vagy azt értette félre, vagy pedig fingja sincs a továbbtanulásról. Utóbbi esetben viszont nem értem, hogy mit okoskodik olyan dologban, amihez nem ért.
2012. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elnezest.elneztem.

de azert ennyire nem kell lehurrogni a fejem.sztem akkora bünt nem követtem el.

2012. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:-)

utolsónak: semmi baj, velem is megesett már, hogy elnéztem a kérdést:-)

2012. ápr. 6. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!