Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a tapasztalatok a színművé...

Léncsú. kérdése:

Mik a tapasztalatok a színművészeti felvételi vizsgákról?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni a sikeres felvételizés érdekében. Mennyire nehezek, mire figyelnek leginkább? (Mondjuk a Gór Nagy Máriában.) Előre is köszönöm!
2012. ápr. 5. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most színművészetire szeretnél menni? Mert az nem a Gór Nagy Mária, hanem az SZFE. Ezen kívül vannak stúdiók, ahova mehetsz, és ezekre a helyekre nem olyan nehéz bekerülni, mint az SZFE-re. Shakespeare Akadémiát ajánlom, de van még a GNM,Pesti Magyar Színiakadémia stb. Mindenhol meg van adva, hogy mit kérnek, verset, monlógot, dalt. Általában skáláztatnak is. :)
2012. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Színművész és szinkronszínész szakot akarok tanulni, olyan helyen, ahonnan felfelé lehet kapaszkodni.

Igen, tovább keresgéltem és rájöttem, hogy a GNM az színi tanoda, azt hiszem az jobban nekem való, mint az SZFE.

A GNM és a Shakespeare Akadémia között vacillálok már régóta.

A Shakespeare Akadémiától azért tartok, mert igazából fogalmam sincs, mit kezdhetnék egy OKJs oklevéllel, mire lenne elég. Az viszont tény, hogy csak pozitív visszajelzéseket észlelek az Akadémiával kapcsolatban.

Mindenesetre nem adom még fel a keresést, van időm:) Őszintén szólva az énektől tartok a legjobban, de fel fogom venni faktnak az éneket, hátha ragad rám valami a koszon kívül.

köszönöm a választ!:)

2012. ápr. 19. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan azt a képzést adja a GNM és a Shakespeare ha jól tudom! Viszont a Shakespeare-ben van külön szinkronszínész szak amit fel lehet venni :) Asszem ott még van pótfelvételi idén, kérdezz utána. :)
2012. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A GNM-ben is fel lehet venni szinkronszínész szakot!:) Nehéz döntés ez..:)

Van még két évem eldönteni hogy hová menjek, ma kaptam meg a jelentkezési lapot fakultációkra. Két év múlva érettségizek.

Persze, sokan mondják hogy jaj még két év az milyen sok idő, de őszintén szólva én nem az utolsó fél évben akarok görcsölni azon hogy mihez is kezdjek, hová mehetnék...jobb ha időben tájékozódok:)

Ha nem vagyok túl tolakodó, feltennék egy kérdést: a Shakespeare-ben tanulsz?

2012. ápr. 19. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyire aktuális de a GNM az elég húzós anyagilag

[link]

olvastad már?

vagy nem számít?

én is oda akartam menni

2012. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, olvastam :S időközben változtak a terveim is.

köszönöm a válaszokat!:)

2013. dec. 14. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!