Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz vagy magyar? Esetleg...

Biosz vagy magyar? Esetleg mindkettő? Faktot kell választanom, gyógypedagógiára szeretnék menni vagy konduktornak. (az utóbbi közelebb állna hozzám, MPANNI-ba szeretnék bekerülni)

Figyelt kérdés

a magyar nem a szívem csücske,eddig nem sok energiát fektettem be,viszont az ötös általában mindig meg volt.bioszból is 5re állok.

eddig úgy gondoltam h majd a bioszt veszem csak fel faktnak,viszont magyarból se ártana ha teljesítenék.

arra is gondoltam h mindkettőt felveszem,és bioszból közép,magyarból pedig emelten érettségiznék.

de véleményetek szerint nem lenne sok ez a két tantárgy? hiszen mindkettő elég tanulós,nem olyan mint a matek h már ha az órán is megérti az ember akkor otthon már nem kellene különösebben időt fordítani rá.


2012. ápr. 7. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi változott a felvételi eljárásban mostanában, nem annyira követtem az eseményeket, viszont megnéztem tavaly milyen ponthatárok kellettek ezen szakokra és most ez alapján válaszolok neked. Gyógypedagógiára, magyar, biosz és nyelv érettségit kérnek, míg konduktornak szinte bármelyik érettségi jó, viszont a ponthatárok elég magasak, így nem lenne baj, ha két tantárgyból tudnál emeltszintű érettségit tenni, esetleg félév eltolással, vagy egy teljes évvel, ha úgy könnyebb.

Az sem lenne gond, ha nyelvvizsgád lenne, az szintén plusz pont (elvileg).


Tehát abból kiindulva, hogy 400 pontokkal lehet mindkét helyre bekerülni én felvenném mindkét faktot és gőzerővel hajtanék. :) Ha a magyart nem szeretnéd, akkor nyelvi fakultációt vennék fel a helyedben, a nyelvtanulás amúgy sem árt, a diplomához úgy is kelleni fog és jó érzés, ha az ember beszél még egy nyelven.

2012. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)

akkor valszeg mindkettőt felveszem,mert nagyon motivált vagyok.mivel 5 évfolyamos nyelvi előkészítőre járok,így a nyelveket nem tudom felvenni.viszont mindkét nyelvből nyelvvizsgázni szándékozom.az angol emelt érettségin is gondolkoztam már,viszont nem biztos h meg tudnám csinálni,bár ha oda teszem magam semmi se lehetetlen.

2012. ápr. 7. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Bőm gyógypedet tanul az ELTE-n és van egy csomó biosszal kapcsolatos tárgyuk, pl anatómia. Mondta, hogy elég nehéz, mivel nem sokat foglalkozott azelőtt biosszal. Szerintem csak jól járnál azzal, ha legalább középszinten érettségiznél belőle. Az alapok már meglennének.
2012. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
közép szinten mindenképp érettségizni szeretnék bioszból,csupán az emelt az ami nagyon kérdéses:/
2012. ápr. 7. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!