Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök? Hol vannak...

Környezetmérnök? Hol vannak Mo-n ilyen szakok? Nehéz bekerülni? Matek mennyire hangsúlyos? Ha biosz föciből érettségizek mehetek ilyenre?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdésednek csak kis részére tudok válaszolni: Pécsen a Pollackon van ilyen szak,régebben egyáltalán nem volt nehéz bekerülni.Hogy most mi a helyzet,nem tudom.
2012. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég sok helyen van az országban, nívós és kevésbé nívós egyetemeken is. Föci nem kell, matek és fizika/biosz/kémia/infó ami kell. Értelemszerűen a nem túl rangos helyekre nem nehéz bekerülni, míg van ahol magasabb a ponthatár. Viszont kérdés hogy érdemes-e egyáltalán itthon tanulni, lévén Európában máshol is képeznek környezetménrököket és általában több tudást kapsz mint a magyar felsőoktatásban.
2012. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor én felvételiztem(2010-ben) mindegyik egyetemen(BME-n és összes vidékin egyaránt) ugyanannyi volt a ponthatár, arra nem emlékszem már, hogy mennyi. Abban az évben a mi egyetemünkön(SZE) a mérnöki karon azt hiszem ide volt a legnehezebb bekerülni.

Biosz és földrajz tudásnak is hasznát veszed (igaz, földrajznak kevésbé) ha erre a szakra mész tovább. Bár leginkább kémia tudás kell de én se érettségiztem belőle és nem érzem, hogy ellennék veszve:)

Az, hogy a matek mennyire kemény az iskola-, de főleg tanárfüggő.

És tényleg érdemes elgondolkodni azon is, hogy vajon el fogsz-e tudni helyezkedni vele. Ez utóbbiban én sem vagyok biztos:D Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2012. ápr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én azt hallottam,hogy viszonylag gyorsan el lehet vele helyezkedni és van jövője a szakmának

ahová te jársz mekkora a szórás??

2012. ápr. 9. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is erre a szakra jelentkeztem.

Bioszt eléggé jól tudom, lesz előnyöm?

Viszont kémiát semennyire, és érettségim sincs, nem is lesz belőle.

2012. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sokan nem helyezkedtek el vele úgy tudom, de ha valaki töri magát, akkor az elfog tudni helyezkedni (ez az én véleményem). Akik igazán odatették magukat az egyetemi éveik során, azok találtak munkát. Fontos, hogy minél több gyakorlatra tegyél szert már a tanulmányaid folyamán, mert a tapasztalatlan friss-diplomásokat annyira nem szeretik. Jövője mindenképpen van, csak kérdéses, hogy nincs-e túlképzés.


A biológiának hasznát fogod venni, és ne aggódj én se tanultam kémiát, ennek ellenére nincs vele problémám. Nálunk az első féléves kémia ilyen felzárkóztató jellegű tárgy volt. Persze a mintatanterv is minden egyetemen más. Például a Pannon Egyetemen valószínűleg már az első félévben elvéreztem volna kémia előképzettség hiányában.

2012. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Education odamentem a Pannon sátrához, és mondták is, hogy nagyon kémiás.

Az Óbudai Egyetemre mennék.

2012. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És Baján mi a helyzet ezen a szakon??

Jár valaki ide??,Milyen nehéz bekerülni,mekkora a szóràs??

2012. ápr. 9. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!