Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van 23 évesen...

Mennyi esélyem van 23 évesen állatorvosit elkezdeni? Elhasználtam már 5 év állami finanszírozott évet nyelvszakokra. De minden vágyam h állatorvos legyek.

Figyelt kérdés
Sajnos biológia és kémia érettségim sincs, sőt nem is nagyon tanultam ezeket. De a célért megtanulnám. van e valami olyan lehetőség, hogy ha már elhasználtam 5 államilag finanszírozott évet, akkor mégis államin tanulhassak állatorvosnak?
2012. ápr. 13. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem. Fizetned kell. Bár attól függ, hogy milyen szinten használtál el 10 félévet, az még lehet, hogy maradt 2.

De ha van egy alap meg egy mesterszakos diplomád, akkor már csak költségtérítésesen tanulhatsz.

2012. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elkezdheted, de fizetned kell majd érte.
2012. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van már diplomád is, vagy csak elhasználtad a féléveket, de nincs diplomád?

Ha az előbbi, akkor a maradékot felhasználhatod tudtommal.

Ha az utóbbi, akkor kérdez utána felvi jogásznál, mert tudtommal most ez is változott vmit a nagy oktatási törvénnyel.

Viszont az állatorvosi azt hiszem 10 féléves, szóval vmennyit így is úgy is fizetned kell, és bizony nem olcsó.

(1 milla/félév körül van).

Viszont biológiából és kémiából kötelező emeltezni.

2012. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igen sajnos erre számítottam. De kedves utolsó kommentelő nem tudod pontosan h mi az a változás a törvényekkel kapcsolatban? Amúgy igen meg van már sajnos a mester diplomám is.. szóval 2 fölös félévemet nem nagyon tudom már felhasználni. :(
2012. ápr. 13. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha tudnám leírtam volna. Azért írtam, hogy a felvin érdeklődj, mert ott biztos választ adnak.

Vagy keresd meg a törvényt és olvasd el.

2012. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm...
2012. ápr. 13. 15:37
 7/11 A kérdező kommentje:
és mennyi idő alatt lehet megtanulni bioszt és kémiát olyan szintre h felvegyenek?
2012. ápr. 13. 16:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a képességeidtől meg a szorgalmadtól függ.
2012. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valakinek még ötlet esetleg? :S
2012. ápr. 14. 09:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Celod meg az allatorvosi? En is hasonlo feltetelekkel keszulok az orvosira,ha gondolod beszelgethetnek.

2014. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!