Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki fősulin/egyetemen...

Ha valaki fősulin/egyetemen tanul és beteg, kell róla igazolást vinnie vagy valamit?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 18:40
 1/8 anonim válasza:
Elvileg nem kérnek már igazolást, 3 hiányzási lehetőséged van általában, ezekkel kell gazdálkodnod.
2012. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 3 hiányzási lehetőség félévente van?
2012. ápr. 19. 18:51
 3/8 anonim válasza:
Igen, nálunk úgy van, hogy minden gyakorlatról 3-at lehet hiányozni félévente. Előadásokon meg csak ritkán van katalógus, így ha muszáj, arról lehet hiányozni 3-nál többet is.
2012. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. :)
2012. ápr. 19. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

A megengedett hiányzások száma az óraszámtól függ!

Az össz óraszám 25%-áról lehet hiányozni. (Lehet más suliban más, TVSZ-ben kell megnézni a pontos %-ot).

Ált. nem kérnek igazolást.

2012. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak nem kérnek igazolást, hanem nem is vesznek róla tudomást, ha viszel.

Mármint mindenhol meg van a hiányozható órák száma.

Ha ez az adott órából 3, akkor te bárhonnan is hozol igazolást a 4 alkalommal nem fogsz jegyet kapni és kész.


Szóval nem, nem kell igazolást vinni, viszont a hiányozható órák számára oda kell figyelni!

2012. ápr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egyetemenként változó. Nekünk van olyan tárgy is, ahol 1-et lehet hiányozni, és azt is igazolni kell. Van, ahol egyáltalán nem lehet hiányozni, ha hiányoztűl, akkor egy másik csoportban pótolnod kell, de van olyan is, ahol egyáltan nem kell bejárni.
2012. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ELTE BTK-n az van, szabályzat szerint, hogy ha a tárgyból, ami látogatásköteles szeminárium, hetente egy óra van, akkor 3 alkalommal hiányozhatsz - úgy, hogy a kutyát se érdekli, hol voltál, mi történt veled. Nem kérdezik, nem kell igazolást lobogtatnod, semmi. A te dolgod, beteg vagy, ügyeket intézel vagy egyszerűen csak lógsz.

(Ha hetente két óra; pl. vannak ilyen nyelvgyakorlati órák nyelvszakokon, ott 6 alkalmat lehet hiányozni.)


A 4. alkalmat a tanárra bízzák, van, aki azt még elengedi, és akad, aki meghúzza a határvonalat, akkor már nem ad jegyet félév végén és jogosan.


Az igazolás meg ilyesmi, szerintem akkor fontos, ha aznap reggel lettél beteg, hogy prezentációt tartottál, referáltál volna valamiből.

Velem egyszer esett meg ilyen, írtam egy e-mailt a tanárnak, hogy betegség miatt nem tartottam meg a prezit, voltam orvosnál, de szeretném bepótolni a mulasztást - aztán fogadóóráján a kezébe nyomtam az orvosi igazolást és megbeszéltük, hogyan legyen.

Van, aki ennyit sem kér.

2012. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!