Vajon mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy régóta vannak szorongásaim, gátlásosságaim és régóta is foglalkozom ilyen dolgokkal, a lélekkel, emberi kapcsolatok folyamataival működésével, miért miért hogy alakulhat úgy ahogy....

Kérdésem az lenne hogy igy mit ajánlanátok nekem tovább tanulás szempontjából milyen szakot. A pszichológia érdekel, de nem tudom mennyire bírnám kezelni a betegeket. A pszichiáterség sz.tem kicsit kemény nekem...

Az az igazság hogy nagyon érdekelnek és foglalkoztatnak a problémák, és azoknak a megoldási lehetőségeinek a feltárása, viszonylag nyitottnak érzem magam úgy értve hogy könnyen azonosulok másokkal, empatikus vagyok ( sajnos ezt a társas kapcsolataimba nem nagyon tudom felszínre hozni, pl. amikor csak úgy lazulni kéne stb... de egy ilyen komolyabb témában jobban megtudom mutatni az együttérzésemet).... A lényeg hogy ilyen beállítottsággal és "hajlammal" mit ajánlanátok? mit gondoltok róla?


Előre is köszönöm és bocs a hosszúságért.


2012. ápr. 20. 19:32
 1/3 anonim válasza:
Valamilyen gondozói pálya felé kéne keresgélned. Ilyen együttérző emberek dolgoznak pl. a családsegítő központokban. Akik oda járnak nem betegek, mégis megértést várnak. Ez csak egy ötlet :)
2012. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hm.... a családsegítőt letudnátok írnó hogy speciel az hogy működik, ott mi lehetne a feladatom?
2012. ápr. 20. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp ilyesmire vágysz, hogy másokon segíts, akkor tényleg ilyen munkák vannak, valamilyen otthonban esetleg, vagy lehetsz ápolónő...

De ha van más is, amit szívesen csinálnál, máshoz is értesz, akkor a helyedben elvégeznék valamilyen egyetemet, és mellette ezt is lehet részmunkaidőben esetleg, persze ez csak egy ötlet, de ki tudja, írtad, hogy szorongásaid vannak, gátlásos vagy, lehet pár év múlva rájössz, hogy rosszat tesz neked, ha szintén szorongó emberekkel veszed körül magad, és addigra legalább lenne valamilyen végzettséged. De ez csak akkor jó megoldás, ha más is van, amit szívesen csinálnál.

2012. ápr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!