Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítói diplomám van. Szívesen...

Tanítói diplomám van. Szívesen tanulnék pszichológiát. Érdemes? Mennyibe kerül egy félév levelezői tagozaton? Ha már van egy diploma, hogyan zajlik a felvételi?

Figyelt kérdés
Milyen felvételi követelmények vannak egy diplomásnak? 30 évesen érdemes még belevágni? Egyébként legjobban a kriminálpszichológia érdekel. Úgy tudom, 5 év a pszicho szak, és utána szakosodhatok. Ha így van, az még hány fél évet jelent? Köszönöm!!!! Ha lehet, olyanok IS írjanak, akik úgy felvételiztek, hogy már volt egy diplomájuk.
2009. jún. 20. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

www.felvi.hu-n nézd meg szerintem, ott intézmény szerint is rá tudsz keresni, hogy hol mennyibe kerül a képzés. (az ideje mindenhol megegyezik, viszont mivel már BSC van, lehet h csak 3 éves)

én ugyan még nem csináltam semmiféle posztgraduális képzést, de jópár ismerősöm igen, és az volt a tapasztalat h a felvételi lényegesen egyszerűbb, mint az első esetében. volt akinek konkrétan nem kellett felvételiznie, de nem tudom mitől függ h kell-e vagy sem (neki is tanítói diplomája volt, és emellé közgazdászt szerzett, szal nem függött össze a 2 képzés)


Sztem ha érdekel, és ki tod fizetni, ill az időd is megengedi, akkor vágj bele!

2009. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen a ba/bsc 3 éves, viszont a doktori képzéseknél megmaradt az 5 éves úgy tudom (orvos stb)! úgy hallottam, hogy sokat kell tanulni, de ha érdekel akkor megéri, én is szívesen mennék pszichológiára, csak nálam hiányzik a kitartás hozzá :) amúgy a felvi-n biztos vannak ehhez leírások, igaz nekem kicsit átláthatatlan az oldal néha, de tuti hogy le van írva vhol (ha más nem, google), vagy kikeresed a felsőoktatási törvényből!
2009. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pszichológia nagyon telített szakma, azzal biztos lenne a munkanélküliség!
2009. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a mostani rendszerben tudod h már nincsenek DL szakok, azaz ugyanúgy le kellene érettségizned ismét.

vicces de ez van ...

2009. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
egyébként persze ahhoz h pszichológus légy és szakosodni tzudj, az most is 5 év !!!!! ne essék félreéértés !!
2009. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Költségtérítésesen Szegeden 195 ezer egy félév, Debrecenben 230 ezer. Ez az alapképzés 6 félévére vonatkozik, és a tavalyi árak ha jól emlékszem.
2009. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sztem nem éri meg ebbe bele fogni, iszonyú nagy energia meg pénz mire eljutsz olyan szintre h kezdeni is tudsz valamit vele, és akkor .... szal ráadásul koránt sem biztos h tudsz is, annyira telített, bár igaz ami igaz, a jóbol tudod mindig hiány van. Csak hát számold ki mibe kerül az neked, mire szakosodással együtt végzel !!!!
2009. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
en iden pszichologiara megyek ha az erettsegim sikerul:) engem is riogat mindenki h igy telitotdott ugy telitodott szak, de en meg csak azert is megmutatom, hogy jo vagyok. szerintem ha szeretned vagj bele. nekem minden almom!
2009. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekem is van tanitoi diplomam:) elozo voltam
2009. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Kedves utolsó! Tudnál nekem segíteni? Ha jól értettem, már van egy tanítói diplomád, és azt írtad érettségizned kell. Gondolom emelt szinten. Miből? Kérlek írd meg nekem, akár priviben, mi a felvételi követelmény, miből kell érettségit tenni, stb. Nyelvvizsga pl. kell? Mert nekem még nincs... Köszönöm!
2009. jún. 21. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!