Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítettetek egy dilemmában,...

Segítettetek egy dilemmában, tanítói diplomával pszichológiára megyek. Mit kell tennem, hogy bejuthassak?

Figyelt kérdés
2002-ben diplomáztam, nyelvvizsgám nincs. Érettségit kell tennem emelt szinten? Már nem a diplomát számolják be? Lemaradtam.... :)Ha így van, miből kell vizsgáznom? Nyelvvizsga kell? Alkalmassági, vagy attitűd vizsga kell? Kérlek írjatok le mindent, mert én a felvi. hu-n nem találok ilyesmit...
2009. jún. 21. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Igen, emelt szinten kell érettségizned, mivel ide elég magasak a ponthatárok - tavaly 456 volt. Te választhatod ki, hogy miből szeretnél: biosz, magyar, töri, idegen nyelv, matek - ezek közül 2. Nyelvvizsga csak az ELTE-n előírás, egy közép angol C, többi sulinál nem tudom, de ennyi pontot nyelvvizsga nélkül necces összeszedni, plusz ugye diplomát sem adnak nélküle; ráadásul az anyagok tetemes része csak angolul elérhető - tehát mindenképpen ajánlott.

Más egyéb felvételi vizsga nincs, a pontjaidat a felvi.hu-n tudod kiszámolni, miután meglettek az érettségi eredményeid.

Mivel neked már van egy diplomád, értelemszerűen csak a költségtérítéses képzésre jelentkezhetsz.


Remélem, segítettem valamit, ha nem, kérdezz bátran! :)


Egy másodéves pszichológushallgató

2009. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
húha... keményen hangzik.... akkor kérdezek: ha pl. töriből és angolból emelt szinten érettségizem, akkor az elég? Úgy értem, az emelt szint angol nem egyenlő egy C típusú nyelvvizsgával? És egy középfokú angoltudás elég ahhoz, hogy angolul tanuljak ott bizonyos tantárgyakat? Nagyon kemény ez a szak,így két év távlatából? írd, meg őszintén, én szeretem a kihívásokat!!! :)
2009. jún. 21. 19:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Igen, elég a töri és angol emelt, meg is kapod a max 80 pluszpontot rájuk, és mivel az emelt angol egyenlő egy középfokú nyelvvizsgával, a nyelvvizsga-követelményt is kipipáltad.

Szerintem egy erős középfok elég, hogy angol cikkeket olvasgass, konkrét tárgy (legalábbis nálunk) nincs angolul.

Tény, hogy elég kemény a suli; elsőben sokat gondolkoztam, hogy otthagyjam-e...

Csak akkor válaszd a pszichót, ha biztos vagy benne, hogy ez érdekel, ezzel szeretnél foglalkozni és fel vagy készülve a sok tanulásra, önálló kutatásra ill. a sok beszólásra :D.

A szakkal most már nincs sok baj, de ha elfogadsz egy tanácsot: NE az ELTE-t válaszd!! Ha Pestben gondolkodsz, a Károli fényévekkel jobb.

2009. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!!
2009. jún. 21. 20:58
 5/18 A kérdező kommentje:
Ne haragudj még egy butus kérdés, de én annyira régen felvételiztem és már teljesen más a rendszer. Tegyük fel, hogy töriből és angolból 5-re vizsgázom az emeltszintű érettségin, vagy legalább 4-re. Ezt a 2 hozott pontot sokszorozzák,és így alakul ki a pontom, vagy lehet még valamivel 3 pontot szerezni? Mondjuk egy egy középfokú vmi más nyelvből, vagy a már megszerzett bármely diploma, vagy akármi? köszi, és ne haragudj, hogy rabolom az időd! És mi a baj az Elté-vel? Színvonal? Saját tapasztalat?
2009. jún. 21. 21:04
 6/18 A kérdező kommentje:
bocs+ pontot szerezni, nem 3 pontot.... :)
2009. jún. 21. 21:05
 7/18 anonim ***** válasza:

Az előző annyiban téved, h ha két tárgyból emeltezel, és az egyik az angol, akkor vagy emelt szintnek, vagy nyelvvizsgának számolják. Mivel a te esetedben jobb az emeltet számolni (40 pont) és ehhez jön a töri emelt 40 pontja, meg lesz a max 80 pontod.

De két emelttel iszonyatosan necces. Duplázásnál a két vihető tantárgyad ( a példádban töri és angol) %-os eredményét duplázzák meg. Ez értelemszerűen maximum 400 pont. Akkor lenne 450-460 pontod két emelttel, ha 90% körül lenne meg mindkettő. Hát valljuk be, az elég nehéz:S

Inkább úgy lenne könnyebb szerintem, ha csinálnál egy középfokú nyelvvizsgát, és csak egy emeltet.

A középszintet könnyebben meg lehet írni 100% környékére, az emelted lenne 90% körül, úgy talán esélyes. Szerintem a pontok picivel csökkenni fognak, mert kevés már az olyan ember, akinek elfogadták a nyelvvizsgáját 100%-os emeltnek.

Nekem pszichológiára úgy lenne 470 pontom, h a magyarom 100% lett, a biosz emeltem 95, és mellette két nyelvvizsga. Ezzel most nem dicsekedni szerettem volna, csak egy példát mondani, h erre a szakra a magas pontok miatt elég jó eredmények kellenek, de megoldható.

Sok sikert és kitartást!!!:)

2009. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jah előző vagyok. Nem az érdemjegy számít már, hanem a %. A példámból is láthatod, h duplázásnál nem lesz elég a 4-es, 5-ös emelt szintű, mert az emelt szint már 60%-tól ötös. Az meg sajna nem lesz elég:SSS

Pluszpont: középfokú nyelvvizsga: 35 pont, felsőfokú nyelvvizsga: 50 pont (nyelvvizsgákból max 50 pont szerezhető, tehát ha van 15 db felsőfokúd, az is csak 50 pont), emelt szint: 40 pont, hátrányos helyzetért is járnak pontok, de sajnos nem tudom pontosan miért és mennyi.

(Pluszpontokból pedig maximum 80 szerezhető)

2009. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ajaj.... :) úgyéerted legyen vmiből egy közép, egy emelt + egy nyelvvizsga... 1 év alatt szeretném megcsinálni, és még pici babám is van... na jó, més agyalok, hogyan legyen, de bele kell vágnom, most vagy soha... Neked pedig gratulálok, szép eredmények!!!!
2009. jún. 21. 22:27
 10/18 A kérdező kommentje:
ebből is látszik, hogy hozzátok képest őskövület vagyok a 29 évemmel.... :) szóval a %-ra gyúrjak... elég kegyetlenül hangzik. Költségtérítésen is ilyen magas a ponthatár?
2009. jún. 21. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!