Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megpróbálnom ősszel...

Érdemes megpróbálnom ősszel az előrehozott emelt érettségit? Hogyan folyik egy ilyen előrehozott érettségi?

Figyelt kérdés
10.osztályos vagyok jelenleg,2 hete voltam középfokú nyelv vizsgázni németből,a szóbelin átmentem,az írásbeli még nem derült ki,viszont erősen gondolkodom az őszi előrehozott érettségin,mivel van lehetőségem,hogy nyáron,akár augusztusban Németországban egy két hetes nyelvi továbbképzésen részt vegyek( persze ott nem tudnék magyarul kommunikálni,ami alapból is jót tenne nyelvtudásomnak)..a probléma ott van hogy mivel a családban senki nem próbálkozott még ezzel,nem tudjuk hogy működik ez 11.elején,és én sem tudom,egy középfokú(erős középfokú) tudás elég-e egy tisztességes emelt német érettségihez..? Aki esetleg el tudná magyarázni hogyan folyik ez (osztályzóvizsga?) és hogy szerintetek sikerülne-e,osszátok meg velem! Köszönöm!

2012. ápr. 24. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
4 évvel ezelőtt pont úgy csináltam mint te, csak én középfokú érettségit tettem. Az osztályzó vizsga egyáltalán nem nehéz, sőt ha jól tudom nyelvvizsgával ki is lehet váltani! Egyébként a tanárod állít hozzá össze egy feladatsort, ami hogyha a nyelvvizsga ment, akkor nem okozhat gondot. Az emelt érettségire meg azt szokták mondani, hogy egy nehézségű a középfokú nyelvvizsgával, úgyhogy én mindenképpen csak biztatni tudlak, így a továbbiakban tudnál mással foglalkozni!
2012. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egyből emelttel kezdj. Mondjuk ősszel csinálj egy középszintűt, ott meglátod mennyit tudsz + megtapasztalod milyen az érettségi stb. És akkor év végén meg tehetsz szintemelőt. De ha most csinálnál emeltet, akkor utána már nem próbálhatod újra csak ha befejezted a 12.-et.

Amúgy kell egy osztályozó a 11-12.-es anyagból. Nálunk igazából érettségi feladatokból állt az írásbeli része, és ugyanúgy tételek voltak szóbelin. Miniérettségi kb..:)

2012. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszaitokat,még átgondolom a családommal és akkor belevágok!Lehet tényleg a középszintűt próbálom meg először..köszi mégegyszer! :)
2012. ápr. 25. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
nem az van hogy nem lehet előrehozottat tenni? :O
2012. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De lehet.


Középszintűt tegyél, mert ha nem sikerül, még javíthatsz egy emelttel később. Az emelt több, mint a középfokú nyelvvizsga, és a nyelvtantudást nem fogod megszerezni odakint két hét alatt, csak egy kicsit szabadabban fogsz beszélni! Az osztályozó vizsgára a 11-12-ikes anyagból a tanév végéig jelentkezned kell az iskolában.

2012. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem tölts le pár közép és emelt szintű feladatsort, és az alapján döntsd el, hogy menne-e az emelt vagy sem. Valószínűleg menne ötösre is, csak nem mindegy, hogy hány %-os ötös.
2012. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!