Melyik keres többet, az ápolási asszisztens vagy az ápoló? És melyiknek könnyebb a munkája?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a képesítés szintjétől és a szolgálati időtől függ. Az ápoló lehet diplomás is, meg diploma nélküli is.
2012. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
diploma nélkülire gondoltam.
2012. ápr. 25. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg mindegy, mert a diplomával nem rendelkező közalkalmazottak általában sz.rt se keresnek. Bár az egészségügyben most érik valami emelés, de nem hiszem, hogy a diploma nélkülieknél jelentős lesz.
2012. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :)
2012. ápr. 25. 17:18
 5/8 anonim válasza:
100%

ápolási asszisztens minimálbér körül keres...erre jön még rá az ágymelletti pótlék és az esetleges műszakpótlék. Nettoja kb. 80-87 ezer Ft.

a sima ápoló attól függ, hány éve dolgozik, keres kb. netto 100-105 ezret.

diplomás ápoló kb. 110-120 ezret keres (attól függ, mióta dolgozik eü.ben illetve közalkalmazottként, pontosan nem tudom, milyen munkaviszony után pörögnek az évek).


Melyiknek könnyebb a munkája? Attól függ, milyen osztályon dolgozik, és ott mi munkamegosztás, beosztás- mert ha más nincs, a diplomás ápolónak kell pelenkázni, forgatni a beteget Értelem szerűen nem várhatja meg a következő műszakot, ha a betegnek szükségletei támadnak... Az tuti, hogy a felelőssége egy áp. assziszt.nek kevesebb..

2012. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2012. ápr. 29. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
80-87000ft a nettó egy ápolási asszisztensnek? én is ápolási asszisztens vagyok és 123000ft volt a nettó fizetésem a múlt hónapban de az átlag 115-117000 ez alatt sosem keresek és jobb végzettség mint az okj ápoló mert kevesebb a felelősség. pl nem kell vért venni mert vénát nem szúrhatunk
2014. aug. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ápolási asszisztens hol dolgozik?

(kórház ?)

2016. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!