Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntöttétek el h mit...

Hogyan döntöttétek el h mit fogtok tanulni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és fogalmam sincs. Gimnáziumban végeztem, kitűnő érettségit írtam. De nem találok olyan egyetemet amire azt mondanám igen, ez érdekel, ezt akarom egy életen át. Vagy csak h érdekel és képes leszek rá. Mert amit izgalmasnak tartok, oda meg mind kell a matek amit én nem szeretek. Sok mindent meg tudnék tanulni, ha akarnék, de nem akarok olyan szakra menni ami nem vonz 100%osan. Így itt tengődök és érem h kifutok az időből(voltam egy évet külföldön, most is dolgozom, szóval nem lazsálok). Semmi sem hoz lázba, nem tudom elképzelni h megtanulnék annyi mindent, amikor semmi célom vele. Volt aki végül rátalált a céljára, bár így kezdte? milyen tanácsokat tudtok adni,

20L


2012. máj. 1. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Politika nem érdekel? Csak a szakdolgozatnál figylej, nehogy baj legyen 20-40 év múlva...
2012. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én utolsó pillanatban döntöttem el felvételinél, hogy közgázra adom be a jelentkezésemet. Maximálisan rajta voltam a témán, de sajnos vagy nem sajnos a sorsom máshova vezényelt. Biztonságképpen megjelöltem egy mérnöki szakot egy eldugott kis főiskolán, de a lényeg, hogy az országban ezt a szakot máshol nem igen oktatják.

Természetesen, ahogy az a nagykönyvben megvan írva, az érettségim csak nem úgy sikerült, ahogy terveztem, kiborulás, három napos sírás, mi lesz az álmaimmal blablabla...

Végül utolsó helyre csúsztam be a mérnöki szakra, de mostmár azt kell hogy mondjam, hogy nagyon szeretem! A gazdaságot valószínűleg első félév után otthagytam volna, az annyira nem az én világom, mint utóbb rájöttem.

Itt sem érdekel minden, vannak szenvedős tárgyak, de nyugtat az, hogy tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, így képes vagyok olyanokat is benyalni a cél érdekében, ami alapvetően egyáltalán nem az én asztalom.

2012. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és mostmár csak azt bánom, hogy nem valami nevesebb egyetemre mentem, mert a pontjaim megvoltak ahhoz is, ugyanakkor nem vagyok elkeseredve, mert úgyérzem, hogy megtaláltam az irányt.

Olvasgasd, hogy mi mivel foglalkozik tulajdonképpen és mi az ami leginkább érdekel. Egy egyetemen/főiskolán nagyon átfogó képet kapsz, sosem csak egy adott dologra kapsz rávilágítást és mindig is lesznek "utálom" tárgyak. Ezt el kell fogadni és ennek tudatában kell belevágni. Ha nem megy, akkor bele se kezdj inkább!

2012. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én turizmusi szakközépbe jártam annak idején. szerettem,de soha nem tudtam elképzelni magam recepciósként,vagy idegenvezetőként. a nyelveket nálunk nagyon erőltették, minden szakmai tárgyunk németül volt. kb 2-3 évig erősen a tanári pálya vonzott, nyelvtanár akartam lenni. aztán innen-onnan jöttek a bírálatok,mind család,mind barátok szempontjából. ne legyél tanár,úgy sem lesz munkád,úgy sem fogsz elhelyezkedni..

megvettem a pályaválasztási,továbbtanulási könyvet,ott lapozgattam a különböző egyetemek különféle szakjai között. egyszer csak felfigyeltem a pénzügy számvitelre. világ életemben nem gondoltam volna hogy közgazdász leszek, életemben nem is tanultam közgazdaságtant.

így utólag visszanézve,nagyon jól választottam. párom matematika-fizika tanár (24), ő el tudott helyezkedni,de én nyelvtanárként valószínűleg soha.. mindig mondja,mekkora stóc önéletrajz van az igazgató asztalán. másrészt ha én is tanárnak mentem volna,és el is tudtam volna helyezkedni,megélni nem nagyon tudnánk (80ezer...). most egy bankban vagyok bankár, a fizetésemmel bőven meg vagyok elégedve, imádom a munkám. a közgazdaságtant nagyon nem szerettem az egyetem alatt,de a cél érdekében...:)

nem gondoltál arra,hogy mégis rászánd magad a matekra? én sima paraszti szakközépben érettségiztem,és igaz sok szorgalommal,de a gazdasági matek is ment az egyetemen.

2012. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!