Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakképzőnél tényleg nincs...

Dórikata kérdése:

A szakképzőnél tényleg nincs érettségi és ugyanaz mint a szakmunkás szakiskola?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 7.-es vagyok és továbbtanulás előtt állok,és a csecsemő gyermekápoló szakma érdekelne. Vasmegyei vagyok és vasmegyei iskolák közül szeretnék választani ilyen szakmában, csak nem igazán van ilyen iskola ahol ezt tanítják.Szombathelyen van a szociális és egészségügyi SZAKKÉPZŐ iskola csak ha nem ad érettségit akkor ez gond lenne mert én szeretnék érettségizni majd a továbbiakban.Lécci írjatok még ilyen isit ahol ezt lehet tanulni és vas megyei vagy e közeli!!! Nagyon FONTOS lenne nekem mert nem tudok más hozzám illő szakmát !!!!!!!!! KÖSZI
2012. máj. 2. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Mindenhol van érettségi.
2012. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van szakképző és van szakközépiskola. A szakképző, mint a neve is mutatja, szakmai képesítést ad. Az ilyen iskolákban sok helyen van lehetőség arra, hogy 2 év továbbtanulással érettségit szerezz. Ez már tudomásom szerint nem feltétlenül nappali képzés.

A szakközép szakmát és érettségit ad. Nézd meg az egyes iskolák honlapját, azon mindent megtalálsz.

2012. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szakképző iskola az a szakmunkás iskola új neve.Nem ad érettségit,csak szakmát.A szakközép ad érettségit és vannak szakmai

tárgyak,így szerezhetsz szakmát ha iskola után + 1-2 évig ottmaradsz.

Egyébként bármilyen iskolába mehetsz,mert középiskola után el lehet végezni ilyen tanfolyamot (is).

2012. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ez az, amire gondolsz, akkor úgy nézem, hogy neked nem lesz jó, mert ide eleve csak érettségivel vesznek fel.

Vas megyeit sajnos nem találtam, a legközelebbiek:

Sopron: [link]

Győr: [link]

Veszprém: [link]

2012. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj gimibe vagy szakközépbe (mindegy hogy melyikbe), majd leérettségizel. Én is vas megyei vagyok amúgy, és szakközépbe járok, mégis másfelé megyek tovább tanulni, mint most amilyen suliba vagyok.
2012. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!