Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztási tanácsra...

Pályaválasztási tanácsra lenne szükségem az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem le viszonylag jó eredménnyel egy gazdasági szakközépből, de egyetemre nem vettek fel államilag támogatottra ezért úgy döntöttem leteszek egy OKJ-t a régi sulimban, de onnan pedig kirúgtak mert nem jártam be (amit nem bánok mert haszontalannak éreztem).


Idén úgy néz ki ismét nem vesznek fel gazdasági szakokra, viszont nem akarok még egy évet elvesztegetni és már nagyjából ki is ábrándultam ebből az irányzatból. Nem tudom mire menjek vagy mit csináljak, ebben kérem a tanácsotokat, ötleteiteket.


Érdeklődöm a kreatívabb dolgok iránt, angolul folyékonyan beszélek és a nyelvekkel úgy általánosságban nincs gond, matek 4-es szinten megy, illetve ment. Nem szoktam magolni, jobban szeretem a logikus/kreatív problémamegoldást. Még talán pénzem is lenne egy olcsóbb képzésre/kimenni külföldre, mivel azért itt-ott dolgoztam a szabad évemben. (nem munka szinten csak ami épp jött)


Mit kéne tennem szerintetek?


2012. máj. 6. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
iden csak gazadsagira jelentkeztel? mernoki nem erdekel?
2012. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvekkel nincs gondod, akkor tegyél le egy közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgát, illetve talán olyat, amelyiket elfogadják külföldön, mert ott talán karriert építhetnél, mivel kreatív vagy, és ez elengedhetetlen tulajdonság.
2012. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mérnöki pályához nem érzem magam alkalmasnak, viszont külföldön már én is gondolkoztam, csak nem tudom, hogy álljak neki és mit csináljak kint meg egyáltalán...
2012. máj. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!