Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek váltsak szeptember...

Szerintetek váltsak szeptemberben gimnáziumot? Vagy maradjak itt?

Figyelt kérdés

Most 9.-es vagyok egy mondhatni középszintű gimnáziumban. Félévkor kitűnő voltam, de most év végére lerontottam fizikából és kémiából, de ha egy kicsit belehúzok, akkor talán lehetek még 5-ös belőlük.

Ezt a gimit egy kissé gyengének találom, ugyanis néhány órán már szinte unatkozom, például matekon, miközben a többiek kint szenvednek a táblánál 1 feladaton, én már 2-őt meg is csináltam jól. De ez több tantárgyból is így van.

Amit kinéztem gimit, ott biztos, hogy nem tudnám tartani a kitűnőt, de sokkal többet tudnék tanulni, mert az viszonylag erős gimi. Csak a különbözeti vizsgától tartok kicsit, mert lehet, hogy kell tenni szóbelivel együtt (ilyesmit olvastam a gimi honlapján a különbözeti vizsgáról).

Egy gimis rangsort néztem, és a kinézett suli átlagos érettségi pontja 10-zel több, mint a jelenlegi gimimé, a nyelvvizsgás pontátlag meg a duplája..

Ha váltanék sulit, akkor kolis kell, hogy legyek, mivel egy távolabbi városban van. Még attól félek kicsit, hogy bevesznek-e az új osztálytársaim, vagy kiközösítenek. Most se jobb a helyzet, mert egy csomó beképzelt gyerek van az osztályomban, de azért 1-2 lánnyal jóban vagyok..

Még annyit, hogy anyukámék elé hogyan álljak, mivel indokoljam a suliváltást? Szerintetek?

Köszönöm, hogy elolvastad!:)

15/L


2012. máj. 10. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp megéri. Ötösnek lenni egy gyenge gimiben, nem ugyanaz mint négyesnek lenni egy erősben. Igazából a gyengébb oktatásnak majd érettséginél látnád meg az eredményét, szóval szerintem mindenképp válts.

Igazából én is ilyen helyzetben vagyok. Egy közepesből megyek majd egy erősebbe, mert úgy érzem elbírnék többet is. Viszont én is az új osztálytól félek, itt már vannak ismerőseim, de egy már összeszokott társaságban újnak lenni nagyon nehéz. De azért majd csak lesz valami.

2012. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megéri váltani. Úgyis az érettségi eredmény számít, és jobbat fogsz írni, ha jobb suliba jársz. Ne hidd azt, hogy annyira nehéz kitűnőnek lenni egy elit gimiben... gyerekjáték. A beilleszkedés meg egyén függő, tudok példát arra is, hogy valaki beilleszkedett, meg arra is, hogy képtelen volt. Ne félj a változástól én azt mondom, megéri!
2012. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most néztem a kinézett gimi honlapján a 8.-nak szóló felvételi feltételeit, és mindegyik csoportban az 1. idegen nyelv az angol, nekem meg a "nagynyelv" a német. Persze ha nyáron járnék különtanárhoz, akkor talán betudnám hozni a lemaradást (nem 100%-osan).. Szerintetek van értelme ennek?

Elsősorban azért ezt a gimit néztem, mert itt van 1 lány, akit még nem ismerek, de apukája jóban van az enyémmel, így ha lenne suliváltás, akkor talán az apukáink által összeismerkedhetnénk, és így lehet, hogy könnyebb lenne a beilleszkedés.. Másik gimit nem is néztem, így ha ide nem vennének fel, akkor elvetem ezt a gimiváltási-ötletet..

2012. máj. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!