Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségis kérdés? Hogyan...

Érettségis kérdés? Hogyan számítjuk az írásbeli és a szóbeli eredményeket?

Figyelt kérdés
Szóvak az írásbeli ugye max 100 pontos lehet, a szóbeli ha jól tudom max 50 pontos. Ha példuál egy tantárgyból írásban elérek 76%-os de a szóbelin megklapom a max 50 pontot, akkor hányas százalék illetve jegy fog szerepelni az érettségimben?Hogyan kell számolni ezt?
2012. máj. 12. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1. www.oh.gov.hu oldalán minden erről szóló információt meglehet találni

2. Nem minden érettségi tantárgybol 100 az írásbeli 50 meg a szóbeli , mert a nyelvnél 117 az írásbeli 33 a szóbeli .

3, Egy egyszerű matek az egész ....

150 pont amit mondjuk ellehet érni abból 50 a szóbeli. Ha 76%-ot elértél az mondjuk ebben a példában 76 pont. Nos, hozzáadod a 50 pontot, az 126 pont. és az már 80% fölötti a 150-nek.

2012. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
126 /150 * 100 (Egyszerű százalékszámítás -.-")
2012. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném hogy egy egyszerű ipari szakközépbe járok és mindig 3-as voltam matekból, valamikor 2-es is és mégis tudok ilyet :O ha már valaki eljut érettségiig sztem egy ilyet illene tudnia :D
2012. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Leginkább amúgy rontani lehet a szóbelivel sajna :/
2012. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is úgy gondoltam, ahogy az első leírta. De nem voltam benne biztos.
2012. máj. 12. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ez tényleg csak logika és matek.

Nyilván nem egyforma arányban számít a szóbeli és az írásbeli, hiszen nem ugyanannyi pontot kapsz a kettőre.

Ebből következik, hogy nem a %-okból számolnak átlagot.

Ha nem a %-ból számolnak, akkor miből számolhatnak vajon?

Hát összeadják a pontokat és megnézik, hogy az összesnek hány %-a.

Tényleg elég nevetséges, hogy vki eljut az érettségig, de ezt nem tudja.

2012. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!