Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökin belül az...

Gépészmérnökin belül az energetika szakirány pontosan mit takar?

Figyelt kérdés
Mivel fogok foglalkozni? Hol dolgozhatok, pl atomerőművekben vagy más erőművekben?

2012. máj. 13. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
igen. erőművekben, illetve épületek hűtése,fűtése és hasonló dolgoknak a vizsgálata stb.
2012. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akár fúziós reaktorokban is dolgozhatok? Elvileg készül egy franciaországban ami már több energiát fog termelni mint amit felhasznál, tehát lehet jövője a dolognak :D
2012. máj. 14. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Off:

Bocsi, nem tudok érdemben hozzászólni, csak nem értem az előző hsz-t.

Mi az, hogy több energiát termel, mint fogyaszt? Mármint ebben mi az új? Minden erőműnek ez a lényege, vagy nem? :D


On:

Amúgy szerintem simán dolgozhatsz ott is, hiszen éppen erről szól, de ahhoz nagyon jónak kell ám lenni :)

2012. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát, ez egy "új" technológia. Nem atommaghasadással szereznek energiát hanem magfúzióval. Ennek során két atommag egyesül, ez a folyamat játszódik le a csillagokban mint pl a Nap. Röviden és tömören sok energia kell ahhoz, hogy két atommag egyesüljön, sok energia kell. Megmondom őszintén hogy én sem tudom teljes pontossággal hogy működik ezért használatba veszem a wikipédiét :)


Ha a fúzióban résztvevő elemek könnyebbek a vasnál (a vas a legstabilabbak, ő rendelkezik a legnagyobb fajlagos kötési energiával), akkor a folyamat energiafölszabadulással jár, ellenkező esetben energiát kell befektetni.

Am ha érdekel itt a link :)

[link]

2012. máj. 15. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!