Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésre lesz még idén...

Mesterképzésre lesz még idén pótfelvételi?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha buta kérdés, nagyon nem vagyok benne ezekben a dolgokban. Eddig fel sem merült bennem, hogy tovább szeretnék tanulni, ez most egy teljesen hirtelen jött ötlet (találtam egy jó képzést), és persze pont lejárt a jelentkezési határidő...

2012. máj. 14. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan egyetemek, ahol igen, vannak olyanok, ahol nem. Meg kell várni a pótfelvételi kiírást, ami majd csak nyár végén lesz, és meglátod, hogy a téged érdeklő szakon van-e pótfelvételi.

Arra azonban számíts, hogy pótfelvételiben gyakorlatilag csak költségtérítéses képzésre lehet bekerülni.

2012. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, igen? :s

Pedig azon a szakon, amit kinéztem, van állami, és úgy gondoltam, hogy megpróbálom azt...

Na, akkor lehet, hogy várok a következő évig...

Köszönöm a választ. :)

2012. máj. 14. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy lesz, vagy nem lesz, ez tényleg csak a felvételi után derül ki, általában a megmaradó helyeket próbálják így kitölteni. Augusztus elején szokott kiderülni, és tudnod kell, hogy csak egy helyet jelölhetsz meg.

Viszont tényleg hagyj ki egy évet, ha költségesen nem jó, mert az augusztusi pótfelvételin CSAK költségtérítéses képzésekre lehet jelentkezni.

2012. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor mindenképpen várok jövő évig! :)

Szerencsére nem égetően sürgős a dolog, ez csak egy hirtelen jött ötlet inkább. :)

2012. máj. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!