Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmányosok! Mennyire jelentős...

Pázmányosok! Mennyire jelentős az egyetemetek katolikus mivolta az általános, mindennapi életben?

Figyelt kérdés

Elég erősen gondolkozom ezen az egyetemen,igazából csak az egyik szülőm parázik amiatt,hogy katolikus iskola.Mondván,hogy rejtetten biztos nyomják a vallási dolgokat meg hogy arra sokkal jobb szemmel néznek,aki követi ezt a dolgot.Ez mennyire igaz?Mennyire erősen nyilvánul ez meg?Mekkora ott a tolerancia?Egyáltalán milyen a nem vallásosak vagy az egyenesen más vallást-akár csak a protestanizmus egyik ágát-követők megítélése a saját helyzetüket nézve?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. máj. 14. 20:55
 1/4 anonim válasza:

Üdv!


Én a Pázmány szociológiára jártam 5 évet, de már előtte is két évet egy OKJ-s képzésükre.

Nem nagyon éreztem ilyet egyáltalán. Néhol kint van a kereszt a falon, de több tanárról is lerí, hogy nem vallásos, csak itt dolgozik.


Év elején és végén van (nem kötelező) évnyitó mise (be sem férnénk, ha kötelező lenne.)

Illetve - ha már keresztény suli - néhány tanár bátrabban vállalja előadás közben, hogy ő mihez hogy viszonyul, mint keresztény, de ezt egyáltalán nem tukmálóan. Nem kell nekünk is úgy gondolnunk.


Tehát szerintem sem a protestánsokat, sem a full ateistákat nem éri megkülönböztetés. Legalábbis az én szakomon tanító tanárok részéről nem tapasztaltam ilyet.

2012. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,én meg molekuláris bionikára akarok menni,ahol szerintem még inkább elkülönül a vallás és a tudomány.
2012. máj. 15. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem oda járok, de több barátom igen. :D

Szak függő, de zömében annyiban kimerül a dolog, hogy a vallási ünnepeken szünetet tartanak. :D

Tudományos, infós szakokon semmi vallási tartalomról nem hallottam, szóval megnyugodhatsz, humánabb szakon és jogon előfordulnak egyházi tárgyak (pl. egyházjog).

Kettő ismerősöm meg erősen vallásgyűlölőként jár oda, és semmi megtérítést nem alkalmaztak rajtuk. :D

2012. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,

Én a PPKE-ITK-ra járok, ahova te is szeretnél menni, molekuláris bionika szakra.

Semmilyen formában nem követelik meg a híthűséget, csak lehetőséget biztosítanak azt gyakorolni. Itt is érvényes, hogy néhány tanárról lerí, hogy katolikus, némelyikükön meg látszik, hogy nem. Semmilyen hátrányod nem származik abból, ha nem jársz el a szerdai misékre, vagy bármilyen vallásközpontú programra, én bátran ajánlom neked.

Ha lenne még kérdésed, írj privátot nyugodtan! :)

2012. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!