Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakma, egyikkel sem lehet...

Szakma, egyikkel sem lehet keresni/ elhelyezkedni, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Most érettségizem. nem szeretnék sem egyetemre sem főiskolára menni mert nem vagyok elég okos hozzá. Szakmát szeretnék más okból is. Nézegetek neten, de ahogy pl itt is olvasom mindenki mindenre azt írja, hogy nem lehet vele 70ezernél többet keresni vagy épp nem lehet vele elhelyezkedni. Tudom, hogy ez mind igaz, de nem tudok így dönteni :( Fodrász ami vonzana, de arra is minden igaz az előbb fel soroltaból plusz önbizalmam 0 :( Nem tudom mi lesz így velem. Plusz az idegennyelv nem megy. 10 éve tanulom, de valamiért nem. Ez van. Ha valaki akár egy picit is tud tippet adni vagy segíteni vagy bármi nagyon megköszönném :)
2012. máj. 14. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

"plusz önbizalmam 0"

Elsősorban ezen kéne változtatnod. Mi az oka? Nem vagy megelégedve a külsőddel?

2012. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad, nem akarsz tanulni, de sokat szeretnél keresni. Így nem fog menni.
2012. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem mondta még senki, nekem hogy nincs önbizalmam ezt csak én gondolom magamról. 2-szer buktam középiskolában, mert nem vettem komolyan. 6 év után végre érettségi. Csak a fodrász tanfolyamból indulok ki, mert ha belegondolok, hogy mi van ha nem tetszik a kuncsaftnak amit és ahogy csinálom akkor mi lesz... meg van bennem a sulis évek után egy "félsz", hogy mi van ha nem állom meg a helyem a szakmámban. Nem akarok milliókat keresni erről szó sincs, de nem 70ezerért szeretnék dolgozni, de ezzel nem vagyok egyedül szerintem. Ha sikerülne később elhelyezkedni a szakmámban és kézbe kapnék 100ezer forintot azt mondom oké. Mi mást is mondhatnék rá :)....
2012. máj. 15. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:

sajnos az élet nehéz. de túl kell élni,

és igen, igazad van, hogy nem mindegy, hogy hogyan.

farkastörvények vannak.


fejlesztened kell aképességedet. Lenyelni a kritikát, tanulni belőle, erősödni tőle, javulni, változni.


Keményen el kell döntened, hogy élni akarsz. Fel kell állítanod, hogy ezért milyen megalkuvásokra vagy képes

(pl éjszakákon át tanulni, nyalni a kuncsaft fenekét, stb...)


Mik ez értékeid, erényeid, erősségeid ?

annak ismeretében tudsz majd jól dönteni.

2012. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a bukdácsolás nem jó ajánlólevél a főiskolára (persze 100 %-ban nem is zárja ki!)


egy jó szakma kéne neked.


egészségügy? gyermekáápolás, idősápolás, varrónő, pék, eladó? targoncás?

2012. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!