Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hátrányai vannak...

Milyen hátrányai vannak azoknak akik az egészségügyben dolgoznak?

Figyelt kérdés
pl: fizetés,munka idő beosztása,elhelyezkedés stb...
2012. máj. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A fizetés - ha csak nem orvos vagy - nagyon alacsony. A többit nem tudom.
2012. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Háát szerintem nincsenek túlfizetve, és nem tudom milyen végzettségre vonatkozóan kérdezed, de szakemberhiány is van az eü-ben. A munkaidő megint nem általánosítható, de nem ritka a 12 órás műszak rendszere : nappalos-éjszakás , vagy az ügyeleti rendszer a 8 órára 16 rádolgozandó és reggel hazamégy. Ritka kivétel, akinek nem veszik igénybe a hétvégéit: pl. védőnő, optometrista, estleg gyógytornász.
2012. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szakápolói végzettségre gondoltam
2012. máj. 18. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg helynek lenni kell, bár tudok messzire ingázókról is.
2012. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Alacsony fizetés, csökkenő járulékok, 12 órázás vagy 3 műszak- mindegyik folyamatos munkarendben, tehát nincs éjszaka vagy hétvége vagy ünnep, munkaerőhiány szinte minden szakterületen, de létszámstop is van sok helyen: szóval nem annyi embert vesznek fel, amennyi kellene, hanem annyit, amennyit meg tudnak fizetni. A munka meg nem lesz kevesebb.


Ezek a materiális részei, és akkor még: a megbecsülés hiánya- szakmai és páciensi részről is, zéró életpálya modell, nagyfokú fizikai igénybevétel (magatehetetlen betegek ápolása, sok rohangálás..)


Hirtelenjében ennyi.

2012. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!