Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot és miért választ...

Melyik szakot és miért választanátok inkább: mentőtiszt, szülésznő, okj-s ápolónő?

Figyelt kérdés
17éves lány vagyok egészségügyi szakközépbe járok, csak egészségügy érdekel, ezek közül is legjobban ez a 3.

2012. máj. 19. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból beszélek, mert mindhárom szakkal kapcsolatba kerültem már.

Lányként a mentőtisztit nem ajánlom. A sima ápolói is ha lelkiismeretesen csinálod, akkor eléggé megterhelő tud lenni fizikailag és lelkileg is, de a mentőtiszti, az kőkemény.

A szülésznőit azért nem ajánlom, mert az egészségügyben eleve sok a konfliktus a szülőkkel, de egy hormontúltengéses, frissen szült nőnél nincsen rosszabb.

A legnyugisabb a sima ápolói (én személy szerint a gyermekápolóit végzem most éppen, és onkológián dolgozom mellette). Ha szeretnél az eü-ben maradni akkor ezen a helyen fogod a legtovább bírni. De figyelmeztetlek, a képzést is túl kell élni. A legpitibb munkát fogják rád bízni és felnőtt szakon nagyon sok elhanyagolt idős beteggel fogsz találkozni. Nagyon könnyű kiábrándulni.

2012. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a legpitibb munkákat bízzák majd rám először, mert ismerősöm mondta (ápolónőnek tanul), hogy egy egész emeleten az infúziós állványokat kellett letakarítani, meg pelenkázás, mosdatás stb...

de ennek sem vagyok ellenére, mert szeretek segíteni az embereken....

És az okj-s vagy a diplomás ápolónőit ajánlod leginkább?

Egyébként köszönöm a válaszod :)

2012. máj. 19. 19:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a szülésznőit választanám. Alapból nagyon érdekel a nőgyógyászat, és szerintem pont, hogy ott van a legkevesebb szívás. Persze igaza van az elsőnek abban, hogy a hisztis kismamák elég kiborítóak tudnak lenni. De nekem még mindig jobban bejön a szülés levezetés, meg az ápoló tevékenység a szülészeti osztályon, mint a pelenkázás.
2012. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A diplomás ápolóval az a baj, hogy ők nem végeznek ágy melletti munkát, tehát ha téged a betegellátás érdekel akkor az okj-t végezd el.


Utolsónak üzenem, hogy a betegellátás egyik legkisebb részét képezi a pelenkázás. Az ápolónői munka nem erről szól. És ha az ember valóban késztetést érez arra, hogy másokon segítsen, akkor az lesz a legkevesebb, hogy ezt megteszi.

2012. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy valamit még kifelejtettem. Szép dolog a szülészet, jómagam is szülésznőivel kezdtem, de sajnos általános tény, hogy míg az egész országban hiány van ápolókból, addig a szülésznők munka nélkül maradnak, akkora a telítettsége a szakmának. Így végül egy szülésznő végzettséggel sem csinál mást az ember, mint egy nőgyógyászati osztályon pelenkáz meg betéteket vizitel. Vagy pedig átképezi magát, hogy munkát találjon.
2012. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A diplomás ápolóval az a baj, hogy ők nem végeznek ágy melletti munkát, tehát ha téged a betegellátás érdekel akkor az okj-t végezd el."


Ez az ápolós dolog érdekelne engem, szóval ha nem ágy melletti munkát végez, akkor egy diplomás ápoló mit csinál? és pontosan mit jelöl ez az ágy melletti munka?

2012. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Az ágy melletti munka konkrétan a betegellátást jelenti.

Egy diplomás ápolónő papírmunkát végez, megszervez dolgokat, nagy részük nem is kórházban dolgozik. Egy kivétel van, a főnővér. Nekik kötelező a diploma, de javarészt ők sem betegeket látnak el, hanem az osztály dolgait egyengetik (gyógyszerrendelés, anyagbeszerzés stb) És ehhez a munkakörhöz is alapfeltétel a több éves tapasztalat amit sima, okj-s ápolóival ér el az ember.

Diplomával nem állítanak ágy mellé, nem lehet vele ilyen munkát kapni.

2012. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És egy egészségügyi szervező szak elvégzése után mit lehet csinálni?
2012. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nos én szogondozó vagyok és biza munkamentessen.Nem azért mert nem akarnék dolgozni csak vidéken vagyok.Pesten dolgoztam ,de az a gond hogy nagy a verseny a helyért ezért nehéz benn maradni.Meg a fizu az tragikus.Nem tudtam belőle fenntartani magam albérlet,rezsi,kajára sem volt elég.Ápolóként nagyon sokat kell dolgozni ,tisztelet meg nuku.Most megpróbálok bejutni az egyetemre majd kiderül felvesznek-e

.Ha nem akarsz megörülni és fizikailag a gondozott szintjére jutni és még mondjuk meg is akarsz élni akkor diploma és külföld .

2013. jan. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Manita92 válasza:
A diplomás ápoló, ha nem kórházban akkor hol dolgozik?
2013. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!