Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek fogorvosnak vagy...

Szerintetek fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanuljak?

Figyelt kérdés
Eddig gyógyszerésznek szerettem volna , de rájöttem,hogy a kémia nem áll annyira közel hozzám,mint a biológia(tudom hogy a fogorvosihoz is kell kémia)így arra jutottam,hogy az orvoslásban kezdek elgondolkodni, és ami a legjobban érdekel az a fogorvoslás. Viszont azt hallottam hogy egyre több fogorvos van és nem is fizetik meg olyan jól őket,mint a gyógyszerészeket akiknek biztosítva van a munkájuk az egyetem után... szerintetek mit csináljak? Maradjak a gyógyszerészet ötleténél, vagy menjek fogorvosnak?
2012. máj. 20. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha annyira nem áll hozzád közel a kémia, akkor ne menj gyógyszerészetire. Tényleg ne, lesz 9 fajta kémiád.

Fogorvosnak(csak úgy mint ügyvédnek) akkor érdemes menni, ha az egyik szülőd is az, és már van egy rendelőd.

Általános orvosi nem játszik? Ott szépen megoszlana a kémia és a biológia.

2012. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a fogorvos szülő nem játszik:Általános orvos ? háááát nem tudom a 6+3 év kicsit elrettent,illetve azt sem tudom hogy milyen orvos szeretnék lenni... nem nagyon szeretném felvagdosni az embereket :S
2012. máj. 20. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos? Mennyire van szociális típus?
2012. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a gyerekeket viszont fiú vagyok és a férfiak közt nem a legelterjedtebb szakma :/ azt hiszem
2012. máj. 20. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Legyél nőgyógyász, orvoslátogató vagyok, ritkán találkozom női nőgyógyásszal:D urológusok és kardiológusoknak is a zöme férfi.
2012. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nőgyógyász vagy urológus lenni.A gyerekorvoslás tényleg érdekelne de nem tudom hogy néznének egy férfi gyerekorvosra:D:D:D
2012. máj. 20. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek több férfi gyermekorvost is, egyik sajátom volt, és szerettem, kivéve, mikor izomból szúrta bele a tűt a combomba, de amúgy egyáltalán fel sem tűnt, hogy férfi:P
2012. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:
100%
Szerintem pedig ne azon gondolkodj, hogy kémia vagy biológia (az a gyógyszerészetin is fele-fele), hanem hogy mit szeretnél 40 évig csinálni nap mint nap, miben tudnál kiteljesedni, miben tudnád a maximumot nyújtani. Csak ez fog számítani, nem pedig az, hogy mivel szívsz 5 évet az egyetemen - elárulom, hogy az teljesen mindegy. Annak idején nekem is így próbáltak segíteni a döntésben, én se szerettem a kémiát (fizikás voltam), a biológiát viszont nagyon, és mégis rájöttem, hogy gyógyszerész szeretnék lenni, nem pedig orvos. Kicsit még fájt néha a szívem, ha láttam, mennyire tetszene, amit az orvosok tanulnak, és én is inkább azt szeretném, de egyetlen alkalommal sem cseréltem volna vissza, mert ami az egyetem után jön, ott bizony nem orvos szeretnék lenni, hanem gyógyszerész. És nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem, csodaszép hivatás!
2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amiatt ne aggódj,hogy hogyan néznek majd rád, mint férfi gyerekorvosra. Semmivel nem kevesebb vagy rosszabb, mint egy női gyerekorvos. Én férfi gyerekorvoshoz jártam és ugyanolyan elégedett voltam vele, mint a női társaival, viszont éreztem, hogy zavarba van, pedig arra nincs semmi szükség.
2012. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!