Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol szóbeli érettségin...

Angol szóbeli érettségin mennyit kell beszélni egy-egy témáról?

Figyelt kérdés

úgy tudom hogy az egész vizsga 15 perc

van képleírás, szituáció plusz minden tételnek a,b,c része? jól gondolom? nem kevés ez a 15 perc? vagy mindenről csak pár mondat kell? magunktól kell kifejteni vagy kérdeznek?


2012. máj. 23. 15:27
 1/7 A kérdező kommentje:
középszintűről van szó :)
2012. máj. 23. 15:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak a sajátoméról tudok beszélni, amit előrehozottan tettem.


Ott a tételekkel kezdtük. Volt 3 KÜLÖNÁLLÓ téma. Egyről kb 5-6 mondatot kellett mondani. Engem személy szerint kérdeztek. Mármint az elején a témán belül kérdezett valamit és azzal indítottál. De aztán mondhatsz saját ötleteket is.


Aztán jött a képleírás meg szituáció. Hát nem tom, szituáció egy kicsit hosszabb volt számomra, legalábbis ahogy éreztem. Képleírás hamar megvolt, de szituációban voltak feltételek és azt mire végigmondtam, le is telt az időm.


15 perc amúgy nem kevés. A tanár ennyi idő alatt simán megállapítja, hogy mennyit tudsz.

2012. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az utolsó véleményét. Én is előrehozottat csináltam és elég volt az idő.

Igen, az első feladatban 3 külön kis téma van, először kérdez valamit, aztán magadtól, de sajnos nekem többször is közbekérdezett, pedig jobban szerettem volna önállóan beszélni, mert ez így mindig csak bezavart.

A szituáció is gondolom feladattól függ, nekem pl szerintem az nem volt olyan hosszú.

A képleírás viszont már hosszabb volt, ott először magamtól beszéltem, ami eszembe jutott a témával kapcsolatban, utána meg tett fel még pár kérdést.

Egy-egy részfeladat szerintem nem több 5 percnél.

2012. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, akkor megállapítom hogy ez laza lesz :D
2012. máj. 23. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen! ;-D Sok sikert!
2012. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. máj. 23. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem kevés, és még egy kis bemelegítő, ráhangoló smalltalk is benne van, amit nem értékelnek. Ha rendesen tudsz angolul, akkor tényleg laza az egész, csak figyelj a nyelvtanra is, mert ha valamit elrontasz, akkor nem fog visszakérdezni a tanár, csak magában megjegyzi, és az értékelésben lesz benne. Ugyanis nem akarják a vizsgázókat belezavarni, ezért mosolyogva beszélgetnek tovább akkor is, ha rosszat mondasz.
2012. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!