Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Medikusok! Ti anno hogyan...

Medikusok! Ti anno hogyan készültetek fel a biológia-kémia érettségire? Nehezen jutottatok be?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszerrel és mely könyvekből tanultatok, illetve gyakoroltatok az emelt érettségik előtt? (Merthogy nekem 2013-tól kötelező lesz emelteznem bioszból és kémiából is, ha az orvosira, vagy a gyógyszerészetire akarok bekerülni.) Legfőképpen a biológiára lennék kíváncsi, mert kémiából nekem a Villányi Attila féle érettségire való felkészítő könyv és munkafüzet van meg, azokból meg jobban fel lehet készülni az emelt érettségire, hiszen a kémia jobban átlátható és rendezett tantárgy. A biológia viszont sokkal szétfolyósabb. Nekem a Gál Béla féle tankönyvek vannak meg belőle, de nem hiszem, hogy önmagukban elegek lesznek, mert ott írsábeli vizsgán az elméleti részek gyakorlati alkalmazására kíváncsiak, igaz? Ezért szeretném megkérdezni azt, hogy hogyan gyakorlotatok, milyen munkafüzettel-könyvvel? Továbbá, irdatlan mennyiségű belőle a tananyagok is, melyeket nehéz egy kicsit memorizálni, főleg ott élesben. Ezért szeretném még megérdeklődni tőletek azt is, hogy milyen tanulási módszert ajánlanátok a szóbeli vizsgára való felkészülésre?

Válaszotokat köszönöm szépen előre is! :)

Egyébként idén májusban mentem neki a kémia emeltnek és a biosz középnek, de nem sikerült egyik sem valami fényesen, mert ugye most ballagtam és ott volt a többi tantárgy is...De remélem második próbálkozásra már összejön nekem...Ti hanyadik próbálkozásra kerültetek be?


2012. máj. 29. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kémiáról nem tudok nyilatkozni, mert fizikából érettségiztem.

Biológiára én személy szerint egy baromi nagy, fehér, kétkötetes Szerényi féle könyvből tanultam.

Vagyis az túlzás, hogy tanultam. Nagyon szerettem a bioszt, szívesen olvasgattam, jegyzetelgettem a könyvből, így közben rám is ragadt a nagy része.

De annyira nem ajánlom a könyvet, mert gyakorlatilag egy enciklopédia inkább:D Szóval arra, hogy konkrétan leülj és tanulj belőle, szerintem nem nagyon alkalmas. Inkább csak a biológia miatti érdeklődésem miatt vettem meg:D

Amúgy a Gál Bélás könyvekről én csak jót hallottam. Amit még szoktak ajánlani, az a Panemsulis könyv. Állítólag elég tömény, de jól leírja a dolgokat.

Szóbelire a Sebőkné féle Biológia 3 könyvből tanultam, szerintem az nagyon jó, mindenképpen érdemes beszerezni, nem csak a szóbelire, de az esszéhez is nagyon hasznos.

Igazából szerintem ami a legfontosabb: a gyakorlás. Semmire nem mész a megtanult tudással, ha nem tudod használni. Rengeteg feladatot kell csinálni, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

A nagy kétkötetes könyvhöz van egy feladatgyűjtemény, ami egyébként a könyv nélkül is elég hasznos, de néhány feladatot a könyv nélkül nem igazán tudsz megoldani:DD

Érdemes nézegetni a követelményrendszert is, mert eddig olyan könyvről nem nagyon hallottam, amiben tényleg minden benne van:D Szóval ami hiányzik, azt netről, könyvtárból, másik könyvből stb. érdemes kiegészíteni.


Ha nekem most kellene vkit felkészítenem biosz emeltre, szerintem úgy csinálnám, hogy feladnék egy kisebb-nagyobb témát tanulásra, aztán feladatmegoldással begyakoroltatnám.


A felkészülés végén pedig érdemes megcsinálni az összes eddigi emelt (vagy akár közép) feladatsort is. Ha tudsz angolul, akkor esetleg az angol nyelvűt is (azt hiszem van az is:D).


Itt vannak a könyvek, amikről írtam:


A kétkötetes: [link]


A Panemsulis: [link]


A feladatgyűjtemény: [link]

(Ehhez van egy ugyanilyen rózsaszín megoldókulcs is)


A Sebőknés könyv: [link]


Egyébként ezek a Scolar kiadós biológia könyvek szerintem jók, van belőle ilyen szövegelemzéses meg feladatgyűjteményes is.

(Biológia érettségi 1. és 2.)


A műszaki kiadós könyvek se rosszak (4 kötetes, gimnáziumoknak):

[link]


Nah most aztán annyi könyvet írtam, hogy választani se fogsz tudni:DD

Igazából szerintem ne csináld azt, hogy mindent megveszel, és összevissza tanulsz, mert belekavarodsz.

Nézd meg őket, és amelyik tetszik, amelyik számodra érthető és szerinted elég részletes is, azt vedd alapnak.

És csak akkor nézegess hozzá mást is, hogy ha vmi nem világos vagy hiányzik.

Igazából nagyrészt szerintem nem is a könyvön múlik a dolog:)


Egyébként szerencsére első próbálkozásra összejött:)

2012. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a linkeket! Megnézem mindegyiket.:)
2012. máj. 30. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!