Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esetben ingyenes az...

FrohmanG kérdése:

Milyen esetben ingyenes az esti tagozatos OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves vagyok és nincs meglévő szakmám, csak érettségivel rendelkezem. Részt vehetek így ingyenes esti OKJ-s képzésben? Próbáltam már választ találni erre a kérdésemre, de ahány weblap, annyi válasz és biztosra szeretnék menni, így azt kérném, az válaszoljon csak, aki biztosan tudja a választ! (és esetleg ha tud jó sulit is Budapesten, szintén megköszönném) :)

2012. máj. 29. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapjában véva 23 éves korig és nappali rendszerű, iskolai rendszerű oktatásban ingyenes az első OKJ-s képzés. De vannak esetek, amikor például egy-egy felnőttképző nyer állami támogatást és meghirdet ingyenes OKJ-s képzést bárkienk, kortól függetlenül. Iskolát ajánlani azért nem lehet, mert nem derült ki, hogy milyen szakmára gondoltál. Rengeteg szakképző és felnőttképző van Budapesten. De ha elfogadsz egy tanácsot, akkreditált intézményt keress, mert egyébként nem fogsz tudni kinél panaszkodni, ha pórul jársz valakikkel.
2012. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy elfogadok tanácsot, hisz azt kérek első sorban. :) Alapvetően informatikai jellegű az érdeklődésem. De ahogy a kérdésben is írtam: ESTI képzések érdekelnek és ennél a pontnál fogalmaznak sokféleképpen az iskolák. Van olyan ismerősöm aki pl. 25 évesen ment esti képzésre ingyenesen. Csak nem tudom, hogy ennek mi a feltétele.
2012. máj. 29. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A feltétele főleg az, hogy a cég nyert-e valamilyen formában valami állami támogatást. Például munkaügyi központtól, kormányhivataltól. Ilyenkor szoktak ingyenes képzést is hirdetni.
2012. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Többek között jó iskolák Budapesten (informatika terén), TOPSEC a Múzeum utcában, ControllTrainig Budán, Nomina3P Zuglóban, de lehet az OKTÁV is...
2012. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nézegetek-nézegetek, még a számalk nevű sulit találtam, van pl. jónak tűnő szoftverfejlesztő képzésük. Ami nekem nem világos, hogy esti tagozaton írják, hogy első szakma esetén térítésmentes, DE alatta ott van a szolgáltatási díj, ami félévente 40-50000 Ft. Szóval az ingyenes sem annyira ingyenes, ha jól értem...
2012. máj. 29. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre/főiskolára mész felsőfokú szakképzésre az ingyenes, ha felvesznek államilag támogatottra. Viszont ha idén szeptemberben szeretnél mindenképpen kezdeni, akkor akkor lecsúsztál, mert akkor kell jelentkezni rá, amikor alapképzésre.
2012. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
van kb 3-4 iskola Budapesten, amely egy bizonyos (20-30) féle képzést ingyen ad akkor is, ha már elmúltál 23 és nincs még OKJ-d, pld Minerva SZKI, de hogy ezek milyen színvonalúak nem tudom, van náluk számítógépes is, 5-6 féle.
2012. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!