Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ? Szakma? Egy kis segítség?...

OKJ? Szakma? Egy kis segítség? Valaki?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumban tanulok, jó eredménnyel, de eléggé humán beállítottságú vagyok. Egyre jobban úgy néz ki, hogy ilyesmiket nem érdemes egyetemen tanulni. Ezért felmerült benne, hogy valami szakmát, okj-t kéne tanulnom érettségi után.

Több kérdésem is lenne.

1, Az OKJ = A szakiskolában tanult szakmával? Vagy kevesebb, több? Mi a különbség köztük, ha van különbség.

2, Akik gimi után valami szakmát akarnak tanulni, azoknak OKJ-ra, vagy szakiskolába kell menni? (Habár ennek sok köze van az első kérdéshez) csak mert nem szívesen járnék egy nappalis szakiskolába, az ottani közeg miatt, annak ellenére, hogy nem vagyok egy kis kövér anyám asszony katonája.

3, Milyen OKJ szakmát érdemes tanulni, amivel el is lehet helyezkedni? (Ha egyáltalán van olyan)


2012. máj. 29. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel :)
2012. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szakiskolában általában olyan szakmákat tanítanak, amelyekhez nem kell érettségi, sőt elég a 9., 10. osztály.(gázszerelő, villanyszerelő, kőműves) Persze van OKJ is, de azok mások.(cukrász, pék, fodrász..) Te a szakközépiskolai szakmai oktatásra gondolsz. Azok középszintű OKJ képzések. Van még alapszintű, emelt szintű és felsőfokú OKJ képzés. Általában 1-2 évesek. Én most Felsőfokú OKJ-t tanulok a Szegedi Tudományegyetemen, 2 éves. Te is nyugodtan jelentkezhetnél egyetemre fsz-re, ugyanúgy okj-t ad. Ez a legmagasabb szint az OKJ-knál. Minden szintű okj-t meg lehet találni szakképző iskolákban is (ez olyan, hogy csak szakmára járnak oda az emberek), mint pl. a szinergia, miok és még sok más.

A mai világban és főleg itthon semmivel nem lehet kb. azonnal elhelyezkedni. Ha szerencséd van akkor 1 év alatt talán kapsz munkát. Nem lehet tudni sajnos, hogy mivel kapnál épp munkát. :( Nálunk talán a bolti eladókat és a pincéreket szívja fel jobban a munkaerő piac.

2012. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, akkor most már tisztán látok ezzel az OKJ-s dologgal kapcsolatban. Habár még mindig arra lennék igazán kíváncsi hogy miket érdemes tanulni. Itt most felmerülhet az a szempont, hogy ahhoz tudni kéne, hogy mi érdekel meg stb. Őszintén megmondva minden érdekel egy kicsit, és semmi se úgy Istenigazából:D Ezért még várok válaszokat, tapasztalatokat, vagy egyebet, aki tud mondani olyan szakmákat amikkel esély van valamire, és akkor abból úgy mondd lehetne válogatni... hogy még is mi tetszik mi nem tetszik. pl. nekem bejön a Pék szakma, de semmi jót nem hallottam róla... Fodrászból sok van... Ma olvasgattam még a Gyógymasszőr után is... Vegyes válaszokat kaptam, valaki szerint jó, van aki szerint csak kiegészítésnek jó... Fogalmam sincs mi alapján válasszak majd így. Habár még van egy jó félévem.
2012. máj. 29. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!