Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felszolgáló szakma. Hol lehet...

Felszolgáló szakma. Hol lehet tanulni, milyen a felvételi, mennyire kemény a követelmény, milyen a kilátás az elhelyezkedésre, kb. mennyire fizet jól ez a szakma?

Figyelt kérdés
Hát ezekre a dolgokra lennék kiváncsi mert neten nézelődtem, de nem nagyon találtam semmit, bár biztosh csak bénáztam már megint, de mind1. A válaszokat előre is köszönöm
2009. jún. 30. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Mit kell azon tanulni? Odamész, felveszed a kötényt, kimész a vendéghez, felveszed a rendelést, a pultnál leadod, majd kiviszed az asztalhoz. Ennyi. És útközben ne lötyögtesd ki a levest. Ja és lehetőleg legyenek megfelelő testi adottságaid. Pl kezek, lábak, jó hallás, látás.

Nehogymár diplomát is adjanak érte...

2009. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt, de vannak dolgok amiket megkell tanulni, mielőtt az ember munkát vállal ebben a szakmában. Jó hogy én ennek egy részét tudom, mert nagymamám is felszolgáló volt és tanítgatott, de a felszolgáló végzettséghez, ha jóltudom 2 évet kell tanulni.
2009. jún. 30. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen nem kell lekezelő lenni!Kereskedelmi iskolákban bírod megszerezni!Jól el lehet helyezkedni vele,de nemigazán magyarországon!Ha jó vagy benne,mehetsz pl:Luxus hajóra felszolgálónak!Nagyon jól fizetnek,úgy hallottam:)
2009. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem inkább 3 éves a szakma kitanulása a szakképző sulikban, és nem csak annyiból áll, amit az első leírt, elég kemény is tud lenni! Csak azt tudom, amit én is találtam infót róla: Maga a fizu nem olyan sok, de a borravalóval( főleg pl luxushajón) már valami, sőt. A felvételihez kell egészségügyi kiskönyv. Ha külföldre akarsz menni, sztem mindenképp megéri, plusz jobban is keresel mint itthon. Szóval a nyelvet amit tanulsz, azt ennek tudatában tanuld, így kimehetsz az egyik szomszédba is pl egy időre.
2009. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok mondani konkrét intézményt, ahol ez lehetne tanulni (érettségi után)? Meg, hogy milyen ott a felvételi?
2009. júl. 2. 03:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Írd be a google-ba h vendéglátóipari szakképző iskola, és a környéken érdemes nézelődni. A sulinak biztos ott lesz az elérhetősége, tel.száma is, és ha valami nincs leírva, amit tudni szeretnél, nyugodtan hívd fel őket, pl a követelményekről érdeklődhetsz, de nem szokott durva lenni, szóval nyugi.
2009. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pl.:Cegléden az Unghváry László
2009. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a XX. kerületben fogok járni vendéglátós suliban, ott van pincér szakma.

[link]


Havi 10 ezer az alapítványi díj, de vissza lehet majd igényelni egy részét.

Már volt beiratkozás, így ha budapesti vagy, akkor nem tudom, hogy van-e még lehetőséged. OKJ-t ad!

2009. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!