Hogyan lehet a legjobban felkézünli az éretségire?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-es és sajnos elég nehezen meg a tanulás, mert az a helyzet hogy amit ma megtanulok az egy honap mulva már nem tudnám visszamondani. Igy az lenne a kérdésem h nem tudnátok vamit ajánlani hogy hogy tudnék ugy jegyzetelni vagy hogy minden olyan tantárból amiböl éretségizek készitsek jegyzet füzet és a 4 évben azt tanulgasam? Valmi ötlet? segitsetek kérlek! :))
2012. máj. 31. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Bárcsak az én 9-es fiam is ilyen előreláthatóan gondolkodna mint te.

A leghatékonyabban úgy lehet felkészülni, ha tétel formájában kidolgozod azokat a nagyobb fejezeteket ami lehetséges hogy megtalálható lesz a későbbi érettségi tételek között. Az írás megmarad, a nyári szünetben elő lehet venni, olvasgatni tudod ha olyan kedved lesz.

Ha így összegyűjtögeted és azért néha át is olvasgatod akkor biztos vagyok benne, hogy az érettségi előtt nem kell olyan sokat tanulnod mert a hosszú távú memóriádban rögzülni fog a tananyag.

2012. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jegyzeteidet mindenképp tedd el mert jól fog jönni majd a szóbeli tételeknél. Mivel még 9. be vagy így még addig bőven változhat az érettségi rendszer így igazából nem tudok mit mondani erről. Szerintem célszerű ha minden jegyzetedet meg a fontosabb könyveidet elrakod valahová és majd amikor már nyakadon az érettségi szépen előszeded. Plusz a tanáraid is segíteni fognak majd ebbe hogy akkor most miből készülj mit hogyan tanulj és még sok minden más. A szóbelire a tanár szabja meg a tételeket persze a középszintűre ott többnyire azt szokták hogy azokat az anyagrészeket válogatják ki amit az elmúlt 4 évben leadtak neked. Ezért is tanácsos az ha figyelsz órán írod füzetedbe a vázlatodat és 12. előtt nyáron meg elkezdesz szépen visszalapozgatni hogy akkor most mi is volt, hogyan volt. Ha rendesen tanultál eddig de egy idő után elfelejted könnyebben megfogod tudni tanulni érettségire mivel csak fel kell idézd a dolgokat.
2012. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másik fontos dolog, hogy füzeteket, jegyzeteket, könyveket nem szabad kidobni. Érettségiig érdemes megtartani, azokból vissza tudsz keresni, és érettségi utáni felsőoktatási felvételizést is megkönnyítheti ha meg van a tankönyv!
2012. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget! :)
2012. máj. 31. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!