Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE PPK szakára szeretnék...

Az ELTE PPK szakára szeretnék majd tovább "menni".5 évfolyamos gimnáziumba járok a 2. évet most fejezem be. Milyen fakultációt kell majd választanom a 4. évben? Hogy sikerüljön a felvételi! Mi az amire szükség van "jobban"?

Figyelt kérdés
nagyon fontos! Előre is köszönöm a normális válaszokat.

2012. máj. 31. 14:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Pszichológia szakra szeretnék tovább menni majd! Tanácsadás- és iskolapszichológia szakirányon
2012. máj. 31. 14:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Biológia, magyar, idegen nyelvek, ezekre gyúrj rá, legyen felsőfokú nyelvvizsgád és mellette emelt szintű érettségid. Az emelt szintén lehet nyelvből, de akkor az olyan nyelv legyen, amelynél nem számíttatsz be nyelvvizsgát. Tehát pl. angol felsővel német emelt érettségi. Magyar azért ajánlott, mert ha duplázol, akkor abból jó középszintűt tudsz írni és be is számítják. Töriből is ki lehet hozni jót, ha az érdekel. Ez már inkább tanártól és érdeklődéstől függ, de ha jól írsz és van némi logikád, szerintem a magyar 90+ fölött sikerülhet. Ja és az Eltét szerintem felejtsd el, mindenki halálra szidja a PPK-t, a pszichós egyetemi rangsorokban utolsó, pláne hogy klinikai pszich. akarsz lenni, az ELTE meg elméletre megy rá és inkább kutatókat képez. Ha pesti vagy, inkább célozd meg a Károlit és a Pázmányt ill. vidéken jó még pl. Pécs. Szerintem a Károli a legjobb, mert az ráadásul a belvásorban van, míg a Pázmány kinn Piliscsabán. Viszont számolj azzal a lehetőséggel is, hogy olyan magas ponthatárok lesznek, hogy csak költségtérítésesre tudsz bekerülni. Nem elképzelhetetlen, a pszicho mindig a top szakok között van, most h megpiszkálták az állami támogatott szakok rendszerét, ismét özönlenek oda a jelentkezők. Továbbá a pályaválasztásodat is további ízlelgetés elé állítanám, mert a pszichológusi út nem egyszerű, sem tanulmányilag, sem pénzügyileg, sem években.


Szóval lényegre térve: döntsd el, miből tennél emeltet, és abból faktolj, amiből érdemes az: biológia, történelem, nyelv. Én személy szerint a nyelvi érettségit tartom a legjobbnak, de nekem könnyen is mennek a nyelvek. Töri szívatós, biosz úgyszintén.

2012. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bioszt egyébként, ha abból nem is érettségizel - habár nem tudom, most hogy van ütemezve a kötelező termtudományi érettségi - érdemes megtanulnod, mert pszichón sok az embertan, amihez kell némi reálos rálátás.
2012. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Töri az teljes mértékben felejtős nálam! biosz az még elmegy! amugy meg kémia még ami megy és érdekel! nyelvvel sztem nem lesz gondom amdj még rágyúrok mivel nyelvi előkészítő évfolyamra jártam, háát meggondolom h inkább Pécs Pest helyett lehet tényleg jobb lenne
2012. máj. 31. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ó, és most nézem, matekot is beszámítanak, így érdemes abból is jónak lenni. Főleg, hogy azt rengeteg helyen beszámítják, mérnökin át a gazdaságiig. Kémiát sajnos nem, de azzal el tudsz menni orvosis-gyógyszerészetis irányba, ahhoz viszont kéma és biosz emelt is kell majd, mire te érettségizel.
2012. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oh ez remek matek a kedvencem :) myagrból is 4-5 megvan 4es bőven :)
2012. máj. 31. 19:25
 7/8 A kérdező kommentje:
*magyarból
2012. máj. 31. 19:28
 8/8 A kérdező kommentje:
szociológiárol mi a véleményetek?
2012. máj. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!